Hrající legenda Španělska vyděsila celý svět

Foto: goal.com

Sedmatřicetiletý Iker Casillas, někdejší brankář španělské reprezentace a Realu Madrid, byl hospitalizován v nemocnici. Během tréninku portugalského Porta FC, za nějž momentálně pravidelně nastupuje, zůstal bezvládně ležet na trávníku. Podle informací předních zahraničních médií hvězda prodělala lehkou srdeční příhodu. Jak je na tom gólman druhého celku portugalské nejvyšší soutěže nyní?

Vedení klubu i Casillas uklidnili fanoušky, že bude v pořádku

Obavy o Ikera Casillase obletěly doslova celý svět. Hvězda se během tréninku Porta skácela na zem a bylo zapotřebí okamžité pomoci zdravotníků, kteří neváhali a nechali fotbalistu transportovat do nemocnice. Casillas krátce po události ubezpečil fanoušky i přátele, že není v ohrožení života, ačkoli infarkt rozhodně není banalita. Událost nenechala chladnými ani zastupitele Realu Madrid, kde se Iker stal klubovou legendou. Na sociálních sítích se podělili s fanoušky o svých pocitech:

„Real Madrid chce vyslovit veškerou svou podporu milovanému kapitánovi Ikeru Casillasovi. Během své profesionální kariéry nás naučil překonávat ty nejtěžší překážky a výzvy, čímž pomohl k růstu slávy našeho klubu. Naučil nás, že vzdávat se nezapadá do filozofie života a mnohokrát dokázal, že čím těžší výzva před ním je, tím je silnější a o to více chce dosáhnout vítězství. Věříme, že svého věčného kapitána co nejdříve uvidíme zase na hřišti.“

S přáním brzkého uzdravení nezůstali ani další sportovci, jmenovitě tenista Rafael Nadal, bývalý spoluhráč Gareth Bale nebo brankář Kasper Scheimel. Vlídná slova přiletěla také z Chelsea, AS Řím nebo Valencie.

Ohlédnutí za kariérou skvělého brankáře

Casillas před příchodem do Porta dlouhá léta sloužil Realu Madrid, který na něj dodnes vzpomíná pouze v dobrém. V barvách „Bílého baletu“ dokázal gólman pětkrát ovládnout nejvyšší španělskou soutěž a k tomu přidal tři cenné skalpy v Lize Mistrů. Úspěchy zaznamenal také v reprezentaci Španělska, kde pomohl k triumfu na mistrovství světa v roce 2010 a výraznou měrou přispěl k prvenstvím na EURO 2008 či 2012. V národních barvách je naprostým rekordmanem v počtu reprezentačních startů, jichž nasbíral 167. Díky svému talentu se stal pětkrát nejlepším brankářem světa.

Své kvality potvrzuje dodnes, i když už zdaleka není ve vrcholné fázi kariéry. Porto se bude muset vypořádat s jeho absencí pro následující zápasy. Jedná se o citelnou ztrátu, jelikož do konce portugalské ligy zbývají poslední tři kola a Porto na vedoucí Benfiku Lisabon ztrácí pouhé dva body. Dokáže si celek bez své brankářské opory poradit? Pokud ne letos, v příštím roce se to podařit může. Casillas totiž nedávno prodloužil smlouvu o další rok s opcí a podle dostupných informací by měl být do letní přestávky opět zcela v pořádku.

Foto: goal.com