Horor v Barceloně! Děsivá srážka a pak bezvědomí. Na hřiště musela sanitka

Středeční zápas LaLigy, ve kterém Barcelona porazila Celtu Vigo 3:1, přinesl děsivé chvíle. Po srážce dvou domácích hráčů byl duel na dlouhé minuty přerušen a Ronalda Arauja poté odvezla ze hřiště sanitka. Obránce podle posledních informací není v ohrožení života.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

Běžela 60. minuta zápasu Barcelona – Celta Vigo, když se na Camp Nou hlavami střetli Gavi a Ronald Araujo. Zatímco první zůstal hned ležet na zemi a držel se za hlavu, Araujo vstal a rychle odběhl na svou pozici v obraně. Po dvaceti metrech se ale náhle sesunul k zemi a v bezvládné pozici upadl do bezvědomí.
První byli u Arauja kapitán Viga Iago Aspas a domácí Eric García. Když viděli vážnost situace, okamžitě zkontrolovali, jestli obránce v bezvědomí nemá zapadlý jazyk a otočili ho do stabilizované pozice. To bylo podle doktorů rozhodující. Dlouhé minuty hráči obou týmů postávali okolo a sledovali práci zdravotníků s obavami o zdraví Ronalda Arauja, který letos skóroval proti Atlétiku Madrid, Seville a trefou se podílel i na demolici 4:0 v El Clásiku.


iZdroj fotografie: FC Barcelona

K týmovým lékařům následně dorazila přímo na hřiště sanitka se záchranáři. Po chvíli obránce Barcelony nabyl vědomí, rozhodně ale nemohl v utkání pokračovat a byl převezen do nemocnice. Vedení Blaugranas vydalo krátké prohlášení, že uruguayský reprezentant utrpěl otřes mozku a v nemocnici podstoupí další testy

„Doktoři nám řekli, že má otřes mozku a že stráví noc v nemocnici. Ačkoliv jsme byli vyděšení, bude v pořádku,“ řekl na tiskové konferenci trenér Xavi. Třiadvacetiletý Araujo prodloužil v dubnu smlouvu s Barcelonou do roku 2026. Obsahuje také neskutečnou výstupní klauzuli na miliardu eur. Podle posledních zpráv byl Ronald Araujo propuštěn z nemocnice.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?