Barcelona řádila na hřišti Realu Madrid. Co se dělo v kabině? Nebudeme z toho dělat drama, řekl Ancelotti

Bitvy Realu Madrid s Barcelonou patří k celosvětově nejsledovanějším zápasům. Poslední El Clásico by Los Blancos nejraději vymazali z historie. Na černou neděli jejich fanoušci jen tak nezapomenou. Čeká hvězdy za porážku 0:4 kartáč?

i Zdroj fotografie: Real Madrid CF

V osmifinále Ligy mistrů vyřadili PSG a tabulku španělské La Ligy vedou s obrovským náskokem. Před soubojem s největším rivalem se mohlo zdát, že je Real Madrid ve formě, ve které sfoukne Barcelonu jako svíčku. Místo toho si Modrič a spol. uřízli na svém stadionu ostudu jako hrom.

Real Madrid bez Benzemy? Nulový

Bez Karima Benzemy působil Real neškodně. Francouzský kanonýr dal v letošní sezoně ve španělské lize 22 gólů a připsal si i 11 asistencí. Jeden hráč sice nedělá tým, ale absence takto produktivního útočníka byla na hřišti citelně znát. „Zda jsme schopni zvítězit bez Karima? Ano, samozřejmě. Nebudu lhát, Karim je opravdu mimořádný hráč a jeho důležitost pro tým je obrovská, nicméně i bez něho víme, jak hrát,“ zmínil trenér Carlo Ancelotti na předzápasové tiskové konferenci. Realita vypadala jinak.

iZdroj fotografie: FC Barcelona

Barca byla lepší ve všem. V prvním poločase udeřili Katalánci dvakrát ze vzduchu. Hlavou se prosadili Aubameyang a Araujo. „Po přestávce jsme chtěli zahájit individuální krytí hráčů, ale nebyl to náš večer,“ přiznal po debaklu Ancelotti. Místo toho, aby bílý balet na rivala vletěl, byli domácí fotbalisté evidentně na začátku druhé půle ještě myšlenkami v kabině.

Hned v úvodní minutě uháněl sám na branku Ferran Torres, ale přestřelil. Po pár desítkách vteřin už mířil přesně a Barcelona vedla na Santiago Bernabéu 3:0. To ale nebylo vše. V 51. minutě skóroval Aubameyang a Real byl zralý na ručník. „Byli jsme k nepoznání. Všechno se nám pokazilo. Řekl jsem hráčům, že je to moje chyba. Prohrát s Barcelonou vždy bolí. Je nám to líto, ale nebudeme z toho dělat drama,“ poznamenal kouč madridského velkoklubu. A co se dělo po zápase v kabině Barcelony? Podívejte se sami.