Hořkost Slavie pokračuje, rozhodčí je poškodili i ve druhém derby

i Foto: ruik.cz
                   

Nedávno jsme vás informovali o verdiktu komise rozhodčích, která rozhodla, že sudí během ligového souboje pražských „S“ minimálně v jednom případě hrubě chybovali. Bohužel se ovšem nejednalo o ojedinělý akt, který klání dvou nesmiřitelných rivalů provázel. V posledním pohárovém duelu, kdy sešívaní svého odvěkého soka přejeli 3:0, měly přijít hned dvě červené karty, z nichž ale nakonec nic nebylo. Jaké situace hlavní rozhodčí ve spolupráci s VAR špatně posoudil?

Costa a Frýdek měli odejít do sprch mnohem dříve

První sporný okamžik, který okamžitě vyvolal nevoli fotbalových fanoušků na sociálních sítích, se odehrál ve 27. minutě utkání MOL cupu. Sparťanský bek původem ze Zimbabwe nezvládl souboj s protihráčem, do něhož se naprosto nepochopitelně pustil na vlastí polovině hřiště. Aby zabránil katastrofě v podobě inkasovaného gólu, surově atakoval Krále neuváženým skluzem pod nohy. Slávisté se pak marně dožadovali červené. Sudí Ondřej Pechanec nechal akci dohrát a následně Costovi udělil velice diskutabilní žlutou kartu. Tímto momentem se zabývala komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR a z jejich pátrání vyplynulo, že rozhodnutí hlavního arbitra bylo nesprávné.

Další moment, který si Pechanec za rámeček rozhodně nedá, nastal v nastavení prvního poločasu. Obě události od sebe nedělila ani půlhodina. Letenský Frýdek ostře zajel do Hušbauera, který se pomalu stává odborníkem na situace, které následně vyvolávají pozdvižení veřejnosti (viz faul na něj v ligovém kole právě proti Spartě). Hlavní rozhodčí nejdříve zcela po právu udělil Frýdkovi červenou kartu za surovou hru. Jenže videorozhodčí byl proti. Pechancovi zaslal neprůkazné záběry, které se staly základem pro změnu původního verdiktu. Frýdek nakonec vyfasoval pouze žlutou, i když měl ze hřiště prokazatelně odejít.

Jak zareaguje trenér Slavie Trpišovský tentokrát?

Po předchozím derby se slávističtí hráči v čele s Josefem Hušbauerem nevybíravým způsobem vyjadřovali ke kvalitám videa v české nejvyšší fotbalové soutěži. Z úst zmíněného záložníka dokonce zaznívala slova o tom, že videorozhodčí je za současné konstelace naprosto zbytečný. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský se ovšem VAR zastal, když pronesl, že je tou jedinou správnou cestou ke kvalitnější kopané. Tehdy slávisté se svým soupeřem jen remizovali 1:1, nyní jej dokázali i přes nepřízeň osudu porazit rozdílem třídy.

Nicméně nejde nevnímat hrubky, které se stále množí. Trpišovský se k rozhodnutí komise dosud mediálně nevyjádřil a nejspíš ani nevyjádří, protože při výsledku, který se jim podařilo uhrát, nemá důvody si stěžovat. Bohužel by to jistě bylo opačně, kdyby Slavia v posledním derby prohrála. Podaří se v souvislosti s VAR vychytat všechny nedostatky, aby k podobným situacím pro příště již nedocházelo?

Foto: ruik.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články