Jeden z mých nejdůležitějších zápasů, přiznal Hložek před Švédskem. Nastoupí na hrotu útoku?

Reprezentační útočník Adam Hložek před klíčovou baráží o postup na mistrovství světa promluvil o absenci Patrika Schicka a své roli v mužstvu. Co prozradil o taktice na Švédy?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V červenci oslaví sparťanský diamant Adam Hložek dvacáté narozeniny, na svém kontě má však již více než stovku startů v seniorském fotbale. V dresu klubu z Letné nastoupil k vypjatým bojům o mistrovský titul a patřil k důležitým postavám tažení mužstva Pavla Vrby Evropskou ligou a posléze Evropskou konferenční ligou. Přesto podle něj bude právě nadcházející barážové utkání o postup na světový šampionát proti Švédsku jedním z nejdůležitějších v dosavadní kariéře.

Všichni víme, jak je ten zápas důležitý, i pro mě. Vnímám to jako jeden z nejdůležitějších zápasů v mé kariéře,“ prohlásil pro FAČR rodák z jihomoravských Ivančic. Národní tým se proti favorizovanému Švédsku pokusí překvapit, přesto svěřenci Jaroslava Šilhavého očekávají náročnou bitvu. Do finále baráže proti Polsku totiž může postoupit jen jediný celek.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Švédsko má fantastický tým jak dozadu, tak dopředu,“ hodnotí Hložek, který v reprezentačním dresu nastoupil dvanáctkrát. Mimo jiné také přiznal, že obdivuje zejména třicetiletého záložníka Lipska Emila Forsberga. „Pro mě je to asi jeden z nejlepších hráčů,“ uvedl s tím, že přesto je pro něj švédský celek pod vedením trenéra Janneho Anderssona zranitelný.

Absence Schicka? Bude hodně chybět, ví

Dnes jsme měli video a viděli jsme, že tam mají nějaká okénka, která budeme chtít využít,“ přiznal devatenáctiletý útočník. Každopádně je česká reprezentace ve složité roli, trenér Šilhavý totiž musí počítat s absencí řady hráčů včetně nejlepšího střelce mužstva Patrika Schicka. „Víme, že mu to tam teď padalo, dával hodně gólů i v reprezentaci. Určitě bude hodně chybět,“ tuší Hložek.

Teď bude na nás, abychom ho nějak nahradili. Víme, že těch absencí máme dost. Samozřejmě nám chybí důležití hráči, ale myslím, že máme dostatečně kvalitní mužstvo na to uspět,“ věří Hložek, který by mohl nahradit právě kanonýra Bayeru Leverkusen na hrotu útoku. Své umístění v sestavě přesto poodhalovat nechtěl. „Určování pozic je na trenérovi. Myslím, že zvolí takovou taktiku, aby to pro nás bylo co nejlepší a zápas jsme zvládli,“ řekl.

Jako každý zápas se budu snažit podat maximální výkon, abych pomohl týmu. Uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal Hložek a jedním dechem doplnil, že se velmi těší na bouřlivou atmosféruJsem nadšený, že bude plný stadion. Po té covidové situaci, jak byly stadiony poloprázdné nebo prázdné, se na to moc těšíme,“ poznamenal útočník Sparty. Barážové utkání je na programu již ve čtvrtek od 20:45, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund