Historický rekord pražské Slavie končí. Musíme se soustředit na jiné věci, reagoval Trpišovský – SportyŽivě

Historický rekord pražské Slavie končí. Musíme se soustředit na jiné věci, reagoval Trpišovský

Porážka pražské Slavie v jubilejním derby na Letné neznamenala jen první porážku sešívaných v letošním ročníku. Ukončila také dvě dlouhotrvající série, které se zapíší do historie tučným písmem.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní drží historický rekord neporazitelnosti v české nejvyšší soutěži od dubna letošního roku, kdy remizovala v malém pražském derby proti Bohemians. „Jsem rád, že jsme historické maximum vyrovnali, rekordy jsou ale od toho, aby se překonávaly,“ prohlásil tehdy trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Ani on však možná nečekal jak dlouho jeho svěřenci dlouhotrvající šnůru, která se zapíše do českých fotbalových dějin, udrží.
Osudným bylo červenobílým až jubilují třísté derby pražských „S“. Právě Sparta tak na Letné ukončila jak sérii padesáti čtyř utkání bez prohry, tak šňůru čtrnácti derby obou celků bez porážky. Trenéra Jindřicha Trpišovského však konec série nemrzel. „Pro mě ty série nic neznamenají. Ztratili jsme tři body, prohráli jsme zápas, který se počítá do tabulky. Žádné série vám do tabulky body nepřidají,“ prohlásil.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jediné, co se ve fotbale počítá, jsou body, vítězství a zvládnuté zápasy. Pro mě je rozhodující to, že jsme ztratili tři body a náš konkurent v tabulce má o tři navíc. To je jediné, co je pro mě důležité. Koukám na věci, které můžeme ovlivnit – uzdravit hráče, sladit tým a zapracovat na nějakých věcech. To je jediné, na co se musíme soustředit,“ pokračuje Trpišovský, jehož svěřence nyní čeká reprezentační turnus.

Jsme v trochu jiné situaci, než jsme byli před sezonou. Počítali jsme s určitým složením v defenzivě, které teď není. Pro nás je to práce každý den. Pro kluky to není jednoduché, protože trávíme spoustu času na videu, pitváme se v nějakých situacích, které tolik v loňské sezoně nebyly. Že skončily série mi je teď jedno. Jediné, co mě mrzí, je, že jsme prohráli zápas, prohráli jsme 300. derby. Jestli to souvisí s nějakou sérií je nepodstatné,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 188 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit