Hancko před pohárovým derby promluvil o motivaci, působení na Letné i zmaření double Slavie

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Patří mezi nejvýraznější postavy současného Letenského kádru, který loni i svými výkony dotlačil až k vítězství v MOL Cupu. Letos chce slovenský reprezentační stoper Dávid Hancko triumf zopakovat, v cestě však jeho Spartě bude stát rozjetá Slavia.

Někdo si možná řekne, že to je jen MOL Cup, ale pro mě jako kluka ze slovenské vesnice i moje blízké znamená hodně už jen to, že jsem součástí tohoto mužstva. Motivace je úplně nejvyšší. Obhájit pohár by byla fantastická věc. Hlavně fanoušci si to zaslouží. Samozřejmě nás ale v případě postupu čekají dva těžcí soupeři. Musíme tam nechat srdce a věřím, že se nám podaří postoupit do finále,“ prohlásil Hancko pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Právě středeční duel totiž posune do finále českého poháru jedno z mužstev. Sparta však oproti Slavii musí sčítat ztráty, chybět bude Ladislav Krejčí a Libor Kozák, nenastoupí ani Filip Souček, Matěj Polidar nebo Ladislav Krejčí starší. Není proto divu, že pražská Slavia, která v současné době v nejvyšší soutěži nemá konkurenci, je jednoznačným favoritem. Podle Hancka bude právě proto nejdůležitější první branka.

Musíme být na ně připravení a pokud bude rozhodovat jediný gól, který nás dostane do finále, budu jen rád,“ dodal pro sparta.cz. Třiadvacetiletý kmenový hráč italské Fiorentiny, který na Letné hostuje s opcí zároveň podtrhnul, že jeho cílem není porážka sešívaných, ale triumf Sparty.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Nedívám se na to tak, že chci Slavii překazit double. Divám se na to tak, že chci, aby Sparta a my jako tým měli další trofej a obhájili výhru v poháru. Chceme se odvděčit fanouškům, ukázat, jaká jsme parta a získat pohár. Dívám se na to takto. Motivace je porazit je tedy velká,“ míní.

Letenští navíc budou chtít utnout negativní sérii, v domácím prostředí proti sešívaným totiž zvítězili naposledy v březnu 2016 a od té doby se jim svěřence Jindřicha Trpišovského pokořit nepodařilo. V posledních třech ligových derby navíc nedokázali vstřelit ani jednu branku, přesto asistent Pavla Vrby Zdeněk Bečka věří ve vítězství.

„Hrajeme doma a věřím tomu, že utkání jiné bude než posledně. Slavia vyhlásila, že chce udělat double. My se jim to budeme snažit znepříjemnit, protože pohár chceme vyhrát také. Slavia není neporazitelná a věřím tomu, že v utkání uspějeme,“ zakončil pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články