Hádka na fotbale skončila tragicky. Divák zastřelil rozhodčího přímo na lajně

Amatérský fotbalový zápas ukončil šokující čin jednoho z diváků. Na rozhodčího vytáhl zbraň a dvakrát vystřelil. Následky jsou tragické.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chování některých diváků poškozuje jejich klub. Naposledy to pocítila Slavia. Na SportyŽivě jsme psali o rekordní pokutě i dalších trestech pro sešívané. Proti incidentu, který se odehrál během utkání v Brazílii, to ale nic není. Nevinný spor skončil smrtí rozhodčího. Přitom možná stačilo, aby zasáhl pořadatel. Jenže dotčený divák se zachoval jak hlavoun mafie.

Motorkář na lajně

Ke střelbě došlo během amatérského zápasu v brazilské oblasti Lago do Mato nedaleko města Macaíba. Co použití zbraně předcházelo? Podezřelý zaparkoval s motorkou těsně u postranní čáry, což se nelíbilo sedmapadesátiletému pomeznímu rozhodčímu Joãovi Marquesovi Pereirovi. „Střelec měl motocykl zaparkovaný v místě, kde se měl pohybovat asistent. Kvůli tomu došlo k hádce, protože ho rozhodčí požádal, aby z motorky slezl a přeparkoval ji,“ potvrdil João Henrique Queiroz, místopředseda svazu rozhodčích Rio Grande do Norte, deníku Globo.

Joãa Marquese Pereiru zastřelil divák během utkání.
iZdroj fotografie: Sindicato dos Árbitros do Rio Grande do Norte

Divák ovšem místo toho vytáhl pistoli a na Pereiru dvakrát vystřelil. Neminul. Do nemocnice byl rozhodčí převezen v kritickém stavu, měl zasaženou ledvinu, slezinu a střeva. Boj o život Joãa Marquese Pereiry doktoři prohráli. Podezřelý byl zadržen hned v den činu. Střelec se po zatčení k činu přiznal, ale uvedl, že při pokusu o útěk zbraň upustil. Vyšetřovatelům se podařilo revolver ráže 38 najít a viníka čeká obvinění z vraždy. Z vězení každopádně jen tak nevyleze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články