Haaland svou denní rutinou zaskočil fanoušky: Zalepená ústa, kebab pizza a Minecraft

V červenci oslavil teprve třiadvacáté narozeniny, přesto patří mezi nejlepší útočníky současnosti. Jaká je denní rutina kanonýra Manchesteru City Erlinga Haalanda?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

59 utkání, 58 branek a 10 asistencí. Norský kanonýr Erling Haaland přestoupil do anglického Manchesteru City teprve před rokem, přesto vzal historické statistiky ostrovního celku útokem. Třiadvacetiletý útočník nyní otevřeně v podcastu IMPAULSLIVE promluvil o své denní rutině, svých budoucích plánech a fotbalovém životě. „Je to samozřejmě jiný život, než mají ostatní. Snažím se žít co nejklidněji, musím hodně odpočívat. Ale pořád mě to baví,“ uvedl.

Jak sám přiznává život profesionálního fotbalisty přináší výhody i nevýhody. „Nechci si stěžovat, ale má to své omezení. Jsem populární, lidé mě snadno poznávají a o některé věci jsem v životě přišel. Teď pojedu domů, budu tam úplně sám v klidu, abych si dokázal odpočinout. Nesmím toho moc dělat. Ale zase nechci ať to zní negativně,“ dodává Haaland, který si dokáže navzdory své popularitě užít život jako jeho vrstevníci.

iZdroj fotografie: Manchester City FC

Dělám i normální věci. Hraju s kamarády FIFU, mám rád Minecraft. Je to super. Máte sluchátka, mikrofon, hrajete hru a povídáte si v podstatě o ničem,“ prohlásil s úsměvem. „V létě se můžu odvázat, dopřávám si nezdravé jídlo. Miluju pizzu s kebabem, to je nejlepší pokrm na světě. Ale snažím se moc necpat, chci se soustředit na fotbal,“ doplňuje s tím, že neholduje ani nočnímu životu.

Haaland: Před spaním vypínám veškerý signál na všech přístrojích

Chození večer do klubů pro mě moc není, maximálně přes léto. Ale hlavní je fotbal. Mám teď zhruba dvanáct let na to, abych měl co nejlepší kariéru. Pak to skončí,“ míní. I proto norský ostrostřelec dbá na řadu neobvyklých detailů, které začleňuje do své denní rutiny. Klíčovou roli pro něj hraje spánek. „Nosím brýle eliminující modré světlo, dávám si je tři hodiny před spaním. Vypínám veškerý signál na všech přístrojích v pokoji,“ pokračuje.

Dělat takové drobnosti se z dlouhodobého hlediska vyplácí. Také spím s přelepenými ústy,“ uvedl Haaland, který si zároveň každé ráno dopřává ledovou lázeň. Nor zdůrazňuje, že je důležité soustředit se výhradně na maximalizaci svých výkonů. „Jsem fotbalista, za deset let mi bude 33 a pak už mi zbývá jen pár let. Mám kolem sebe skvělé lidi, pracuju na sobě a snažím se být úspěšný,“ míní.

Musím být nejlepší verzí sebe sama, míní

Fotbalisté jsou obvykle na vrcholu kariéry později v životě, takže mám ještě asi sedm let, než budu na vrcholu. Ale snažím se být pokorný, dál tvrdě pracovat a nemyslet na to. Musím být nejlepší verzí sebe sama,“ zakončil Haaland, který v aktuálním ročníku oslavil historický triumf. S Manchesterem City totiž dokázal zvítězit jak v Lize mistrů, tak v Premier League a FA Cupu. „Jsou to postupné kroky v mé kariéře, na které jsem hrdý,“ zakončil pro IMPAULSLIVE.

Patří Erling Haaland k nejlepším útočníkům současnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články