Haaland chce trofeje a na odchod z Dortmundu nyní nemyslí, tvrdí jeho otec

                   

Kolem Erlinga Haalanda v posledních měsících doslova krouží velkokluby, velký zájem hlásí jak Real Madrid, tak i řada anglických klubů. Podle jeho otce Alf-Inge Håland, který je sám bývalým fotbalistou a na ostrovech dekádu v dresech Manchesteru City, Leedsu a Notinghamu Forrest jsou však všechny spekulace předčasné. „Aktuálně je šťastný v Bundeslize a nemyslí na odchod. Chce být prostě jen lepším hráčem a nedívá se příliš daleko do budoucnosti,“ řekl Sport1.

Jak jsme informovali před několika dny, Haalandův agent Mino Raiola uzavřel s Dortmundem verbální dohodu o tom, že norský ostrostřelec německý klub v roce 2022 opustí. Podle vyjádření Alf-Inge Haalanda, bývalého norského reprezentanta, se však jeho syn aktuálně nesoustředí na nic jiného, než působení v Borussii Dortmund.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Když hrajete dobře, je jen logické, že vám klepou na dveře velké kluby, ale stále se bavíme jen o spekulacích,“ řekl pro Sport1. „V téhle chvíli není v Erlingově ani v mé hlavě to, že by o něj soupeřil jiný klub. Podepsal dlouhodobou smlouvu v Dortmundu a má kolem sebe fantastický tým. Nedíváme se dál dopředu,“ řekl.

Přesto na otázku, zda by bývalý hráč Molde, Bryne nebo Salzburku mohl v blízké budoucnosti z Německa odejít reagoval váhavě. „Nikdy nevíte, co se stane,“ prohlásil. „Nemluvili jsme ještě o tak velkém kroku. Myslím si, že bude chtít nejprve vyhrát nějaké trofeje i s Dortmundem. To je jeho cíl,“ dodal.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Erling toho stále může v Německu dosáhnout hodně a výrazně se zlepšit. Přestup do zahraničí pro něj není prioritou,“ uvedl. „Já si myslím, že se může a chce prosadit v téměř jakékoliv lize. Přesto opakuji, že v současné době je šťastný v Bundeslize a Borussii Dortmund. Chce jen být lepším hráčem a nedívá se příliš daleko do budoucnosti,“ ví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura