Haaland chce trofeje a na odchod z Dortmundu nyní nemyslí, tvrdí jeho otec

                   

Kolem Erlinga Haalanda v posledních měsících doslova krouží velkokluby, velký zájem hlásí jak Real Madrid, tak i řada anglických klubů. Podle jeho otce Alf-Inge Håland, který je sám bývalým fotbalistou a na ostrovech dekádu v dresech Manchesteru City, Leedsu a Notinghamu Forrest jsou však všechny spekulace předčasné. „Aktuálně je šťastný v Bundeslize a nemyslí na odchod. Chce být prostě jen lepším hráčem a nedívá se příliš daleko do budoucnosti,“ řekl Sport1.

Jak jsme informovali před několika dny, Haalandův agent Mino Raiola uzavřel s Dortmundem verbální dohodu o tom, že norský ostrostřelec německý klub v roce 2022 opustí. Podle vyjádření Alf-Inge Haalanda, bývalého norského reprezentanta, se však jeho syn aktuálně nesoustředí na nic jiného, než působení v Borussii Dortmund.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Když hrajete dobře, je jen logické, že vám klepou na dveře velké kluby, ale stále se bavíme jen o spekulacích,“ řekl pro Sport1. „V téhle chvíli není v Erlingově ani v mé hlavě to, že by o něj soupeřil jiný klub. Podepsal dlouhodobou smlouvu v Dortmundu a má kolem sebe fantastický tým. Nedíváme se dál dopředu,“ řekl.

Přesto na otázku, zda by bývalý hráč Molde, Bryne nebo Salzburku mohl v blízké budoucnosti z Německa odejít reagoval váhavě. „Nikdy nevíte, co se stane,“ prohlásil. „Nemluvili jsme ještě o tak velkém kroku. Myslím si, že bude chtít nejprve vyhrát nějaké trofeje i s Dortmundem. To je jeho cíl,“ dodal.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Erling toho stále může v Německu dosáhnout hodně a výrazně se zlepšit. Přestup do zahraničí pro něj není prioritou,“ uvedl. „Já si myslím, že se může a chce prosadit v téměř jakékoliv lize. Přesto opakuji, že v současné době je šťastný v Bundeslize a Borussii Dortmund. Chce jen být lepším hráčem a nedívá se příliš daleko do budoucnosti,“ ví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat