Velšský parazit? Gareth Bale se tvrdě ohradil vůči kritice: Tohle je za hranou

Přišel, viděl, rozhodl. Gareth Bale poslal svůj Wales dvěma góly do finále baráže o mistrovství světa a tvrdě se ohradil vůči kritikům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velšský parazit. Tak nazval španělský deník Marca záložníka Garetha Balea, který devátým rokem obléká dres Realu Madrid. Dvaatřicetiletý křídelník je dlouhodobě v nemilosti fanoušků bílého baletu i řady španělských médií, které mu vyčítají nízký zápal pro hru a neodpovídající výkony. A to i přesto, že Velšan v letošním ročníku vinou zranění kolene nastoupil na hrací plochu jen pětkrát a zatím čeká na svou šanci na lavičce.

Bale přesto dokázal v dresu národního týmu předvést skvělý výkon. Dvěma góly zařídil vítězství proti Rakousku a postup do finále baráže o světový šampionát v Kataru. Po utkání navíc na sociálních sítích přiznal, že se ho článek deníku Marca, který jej zkritizoval, dotknul. „Pomlouvačný, urážlivý a spekulativní počin,“ napsal na svůj účet na Twitteru s tím, že článek je podle něj za hranou slušnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V době, kdy si lidé berou život kvůli bezcitnosti a neúprosnosti médií, chci vědět, kdo požene k odpovědnosti tyto novináře a zpravodajské agentury, které umožňují psát takovéto články? Naštěstí jsem si během svého působení vypěstoval hroší kůži. Ale to neznamená, že podobné články nezpůsobují škody. Jsem svědkem toho, jakou daň si média mohou vybrat na duševním i fyzickém zdraví lidí,“ doplňuje bývalý hráč Tottenhamu Hotspur nebo Southamptonu.

Chyba? Roztrhají vás na kusy, ví Bale

Podle Balea je samotný problém ve smýšlení veřejnosti a médií, kteří vnímají sportovce jako superhrdiny. O stejné problematice promluvil před několika dny také francouzský záložník Paul Pogba. „Média očekávají od profesionálních sportovců nadlidské výkony a budou první, kdo s nimi budou slavit, když je předvedou,“ pokračuje Bale s tím, že v případě jakékoli drobné chyby jsou naopak schopni atlety zničit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale místo toho, aby s nimi soucítila, když se projeví jen špetka lidské chyby, roztrhají je na kusy. Podporují hněv a zklamání jejich fanoušků. Každodenní tlak na sportovce je obrovský a je nad slunce jasné, jak negativní pozornost médií může snadno poslat už tak vystresovaného sportovce nebo kohokoli, kdo je na očích veřejnosti, za hranu,“ doplňuje Velšan, který apeluje na naplňování žurnalistických hodnot.

Bale: Chci podpořit změnu

Doufám, že v době, kdy budou naše děti ve věku, kdy budou schopny hltat zprávy, bude novinářská etika a standardy prosazovány přísněji,“ dodává. „Chci podpořit změnu způsobu, jakým veřejně mluvíme a kritizujeme lidi, kteří většinou nesplňují často nereálná očekávání, která jsou do nich promítána. Všichni víme, kdo je tu skutečný parazit,“ zakončil Bale.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články