Pogba otevřeně o depresích: Vyděláváme hodně peněz, ale nejsme superhrdinové. Proč nemá své zlato z mistrovství světa?

Francouzský záložník Manchesteru United Paul Pogba přiznal, že již nemá svou medaili pro vítěze světového šampionátu. Promluvil také o mentálním zdraví fotbalistů a zkušenostech s depresemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patří mezi nejlépe vydělávající fotbalisty světa a jeho dres s šestkou na zádech má ve skříni nejeden fanoušek Manchesteru United. Přesto francouzský reprezentant Paul Pogba otevřeně promluvil o tom, že ani finanční zázemí nezabránilo tomu, aby se setkal s depresí. „Jednoznačně a několikrát během mé kariéry,“ přiznal na dotaz deníku Le Figaro zda zažil ve své kariéře mentální obtíže.

Podle Pogby je deprese u fotbalistů běžná, stejně jako u zbytku populace, přesto je komunikace o ní tabu. „Procházíme si tím, ale nemluvíme o tom. Někdy ani nevíte, že máte depresi, prostě jen chcete být izolovaní a úplně sami. To jsou neklamné známky začátku,“ uvedl Pogba. „Z osobního hlediska to začalo, když jsem byl s Josém Mourinhem v Manchesteru. Ptáte se pak sami sebe, jestli s vámi není něco v nepořádku, protože takové chvíle jste v životě nezažili,“ pokračuje devětadvacetiletý záložník.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě jako fotbalisté vyděláváme hodně peněz a nestěžujeme si, opravdu. To vám ale nebrání prožívat ve svém životě okamžiky, které jsou těžší než jiné. Stejně jako to mají všichni další lidé na světě. Ale to je ve fotbale neakceptovatelné. Přesto nejsme superhrdinové, ale jen lidé,“ doplňuje na příkladu svého reprezentačního spoluhráče Kyliana Mbappého.

Psychika? Nesmíte polevit v ostražitosti

Ten na loňském evropském šampionátu neproměnil pokutový kop a přímo tak zavinil vypadnutí Francie z turnaje. „Nikoho po zápase nenapadlo mluvit o jeho mentálním zdraví, naopak se na něj snesla tuna kritiky a říkaly se o něm hrozné věci. Pokud nejste psychicky zaštítěni, jste v tomhle sportu mrtví. Tyhle situace vás sice utvrzují, ale nesmíte polevit v ostražitosti,“ doplňuje Pogba.

iZdroj fotografie: Reuters

Každé tři dny vás někdo hodnotí a musíte být pořád dobří. I když máte starosti v partnerském životě, trable s trenérem nebo v běžném životě. Samozřejmě to pocítíte až později, může to trvat měsíce až roky, než tlak naplno pocítíte. Ale veřejně to vlastně nesmíte říct. Všichni vrcholoví sportovci to tak jen drží v hlavě, ale málokdo o tom mluví,“ míní devětadvacetiletý fotbalista, který mimo Manchester United působil v italském Juventusu.

Pogba zároveň přiznal, že již nemá svou zlatou medaili ze světového šampionátu před čtyřmi lety. Dům francouzského fotbalisty totiž minulé úterý vykradli zloději. „Nejvíc mě vystrašilo, že moje dvě děti spaly ve svých pokojích a v domě byla i moje chůva. Vzali šperky mé matky a ukradli i moji zlatou medaili z mistrovství světa,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní