Konec kariéry? Gareth Bale by mohl zamířit do překvapivé destinace

Po devíti letech opustí španělský Real Madrid a stane se volným hráčem. Jaké budou další kroky velšského reprezentanta Garetha Balea?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtyři triumfy v Lize mistrů, tři vítězství Mistrovství světa klubů a trojice mistrovských titulů včetně toho letošního. Velšský reprezentant Gareth Bale má za sebou úctyhodných devět sezón v barvách španělského Realu Madrid, nyní však zůstává otazníkem, kam povedou jeho další kroky. Dvaatřicetiletému křídelníkovi v končí za několik týdnů smlouva a stane se volným hráčem. Podle Sky Sports se nyní rýsují dva hlavní scénáře.

Prvním z nich je konec bohaté kariéry. Odchovance anglického Southamptonu v posledních sezónách trápí četná zranění. Aktuálně je na marodce vinou problémů se zády a svalstvem, v uplynulém ročníku jej však trápilo také koleno a lýtko. Zdravotní potíže jej vyřadily hned z čtyřiatřiceti letošních soutěžních utkání, a proto nastupoval spíše sporadicky. V La Lize odehrál pět utkání, na dalších sedm minut pak nastoupil v Lize mistrů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud by se Bale chtěl vyhnout dalším zdravotním potížím konec kariéry by jistě byl nejschůdnější cestou. Existuje však také druhý scénář, při kterém by si rodák z velšského Cardiffu splnil svůj poslední fotbalový cíl. Tím je nastoupit za klub ze svého rodného města – Cardiff City. Možnost přesunu do druholigového celku potvrdil pro Wales Online také agent největší hvězdy velšského fotbalu poslední dekády Jonathan Barnett.

Agent: Nebude to o penězích

To, kam budou vést Garethovy další kroky nebude o penězích. Bude to jen a pouze o tom, kde bude chtít být v této fázi své kariéry,“ uvedl Barnett a vyvrátil možné spekulace o přesunu na Blízký východ. „Po červnových zápasech ve Walesu si sedneme a vše probereme. Gareth se chce nejprve soustředit na to, co se stane s Walesem,“ dodává s odkazem na premiérové vystoupení tamní reprezentace ve skupině A Ligy národů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

O budoucnosti se pak rozhodne, až bude přesně vědět, jak na tom národní tým je. Vždycky se objeví spekulace, ale nemusí být nutně podložené informacemi,“ doplňuje s tím, že přesun do Cardiffu by mohl být ideální možností. „V pravý čas se na to podíváme, ale je tam hodně kladů. Gareth je z Walesu a má tam rodinu. Z osobního hlediska by to pro něj mohl být návrat domů. Ale zdůrazňuji, že to je můj názor,“ zakončil Barnett.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články