Frustrovaný Messi po odchodu Suáreze: Nezasloužil sis být odhozen takhle, napsal v otevřeném dopise

Luis Suárez a Lionel Messi. (zdroj: twitter.com/bbcsport)

Legendární ofenzivní spolupráce, která Barceloně přinesla čtyři ligové tituly i vítězství v Lize mistrů je u konce. „Nezasloužil sis být vyhozen tak, jak to udělali. Ale pravdou je, že v téhle situaci mne nic nepřekvapí,“ napsal k Suárezově odchodu na Instagram Lionel Messi. 

Šest sezón vydrželo partnerství Barcelony s Luisem Suárezem. Nový kouč Ronald Koeman však předem deklaroval, že uruguayský útočník nefiguruje v jeho plánech. Nejprve se spekulovalo o odchodu do italského Juventusu, nakonec však třiatřicetiletý střelec zamíří do konkurenčního Atlética Madrid.

Barcelonská mise Luise Suáreze je u konce. (zdroj: twitter.com/brfootball)

Situaci nyní zhodnotil na svém Instagramu Lionel Messi. Argentinec, který je blízkým Suárezovým přítelem měl namířeno z Camp Nou v létě, jeho přesun však nakonec utnulo vedení katalánského klubu v čele s prezidentem Josepem Bartomeem. Po odchodu Urguayce jde však znát, že zklamání propast mezi Messim a vedením klubu zdaleka není zacelena, ba naopak.

„Začal jsem si zvykat na tu představu, ale když jsem dnes vkročil do šaten, opravdu mne to zasáhlo,“ napsal Messi k Suárezově odchodu. „Zasáhlo mne to, jak bude náročné nepokračovat každý den ve spolupráci s tebou, stejně jako na hřišti tak i mimo něj. Budeš nám všem moc chybět. Zažili jsme spolu spoustu let, spousty večeří a obědů… Spousty věcí, které nikdy nebudou zapomenuty,“ pokračuje.

Z legendárního tria Messi – Neymar – Suárez, díky kterému získala Barcelona svůj poslední triumf v Lize mistrů zbyl jen současný kapitán. (zdroj: twitter.com/elitemessi_)

„Bude zvláštní vidět tě v jiném dresu a ještě zvláštnější hrát proti tobě. Zasloužil sis rozloučení za to, kdo jsi: jeden z nejdůležitějších hráčů v klubové historii, který dosáhl důležitých věcí jak se spoluhráči, tak individuálně. Nezasloužil sis být odhozen takovým způsobem. Ale pravdou je, že v téhle situaci mne nic nepřekvapí,“ dodal šestinásobný držitel Zlatého míče.

View this post on Instagram

Ya me venía haciendo la idea pero hoy entré al vestuario y me cayó la ficha de verdad. Que difícil va a ser no seguir compartiendo el día a día con vos, tanto en las canchas como afuera. Los vamos a extrañar muchísimo. Fueron muchos años, muchos mates, comidas, cenas… Muchas cosas que nunca se van a olvidar, todos los días juntos. Va a ser raro verte con otra camiseta y mucho más enfrentarte. Te merecías que te despidan como lo que sos: uno de los jugadores más importantes de la historia del club, consiguiendo cosas importantes tanto en lo grupal como individualmente. Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada. Te deseo todo lo mejor en este nuevo desafío. Te quiero mucho, los quiero mucho. Hasta pronto, amigo.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Celý vzkaz tak naznačuje, že po letošní sezóna je pro zklamaného Messiho v katalánském velkoklubu konečnou. Argentinci vyprší smlouva v červnu 2021, pak už ho nebude moci vedení Barcelony od odchodu zastavit. Spekuluje se zejména o stále přetrvávajícím zájmu Manchesteru City, kde působí bývalý kouč Blaugranas Pep Guardiola.