Fraška v africké Lize mistrů, finálové utkání se nedohrálo do konce

i Foto: brila.net
                   

Africká Liga mistrů se dočkala velice nestandardního zakončení. Fotbalisté tamního Espérance Tunis sice obhájili prvenství, nicméně díky tomu, že jejich finálový soupeř odmítl dohrát zápas do konce. Hráči Wydad Casablanca se rozčílili poté, co jim hlavní arbitr neuznal branku a dožadovali se přezkoumání sporné situace u videa. Jak ovšem později zjistili, tak video od začátku utkání nefungovalo, což jim samozřejmě nikdo neřekl. O technické závadě přitom hlavní sudí věděl dopředu, ale nehodlal se svěřit také ostatním. Jakou bude mít tato událost dohru?

Hořká tečka za zajímavým měřením sil dvou afrických velikánů

Marocký Wydad Casablanca přijížděl na tuniský stadion soupeře s poměrně smělými plány. Jelikož v domácím prostředí dokázali tamní plejeři uhrát remízu, chtěli favorizovaného soupeře potrápit i v jeho fotbalovém svatostánku. Espérance Tunis ovšem do zápasu vstoupilo mnohem aktivněji, což korunovalo vstřelením první branky ve 41. minutě. Hráči Wydadu se ale z inkasovaného gólu velmi rychle oklepali a připravili odpověď v podobě přesné hlavičky Ismaila Haddada.

Ještě než se hostující celek mohl začít radovat, oznámil hlavní rozhodčí, že branka neplatí. Po poradě s čárovým se totiž shodli, že Haddad byl v okamžiku přihrávku v ofsajdu. S tím hosté samozřejmě nesouhlasili stejně jako komentátoři v televizním studiu, jelikož opakovaný záběr jasně prokázal, že všechno bylo v pořádku a gól by měl normálně platit. Když se fotbalisté i trenér Wydadu dožadovali přezkoumání u videa, dostalo se jim negativní odpovědi, jelikož technika na stadionu podle všeho nefungovala.

Chyba v úsudku rozhodčích nebo záměr?

Bezprostředně poté, co rozhodčí zamítl přezkoumání sporné situace u videa, se na stadionu rozjela bouře negativního pískotu a samozřejmě létaly i ostré nadávky. Na trávnících se začali pošťuchovat i samotní hráči. Prezident Konfederace afrického fotbalu Ahmad Ahmad se vydal přímo na hrací plochu, aby vzniklé emoce uklidnil, ale ani to nakonec nebylo nic platné. Tribuny a hlavní aktéři se i nadále hlasitě bouřili. Hráči Wydadu i přes opětovné naléhání hlavního sudího odmítli v utkání pokračovat a proto se po hodině a půl hry časomíra zastavila a s ní i celý duel.

Klubový prezident marockého celku se po zápase netajil rozhořčením:

„Wydad se stal obětí skandálu, který zničil vše, co se pro rozvoj fotbalu v Africe udělalo. Neopustili jsme hřiště. Čekali jsme na to, až se rozhodčí poradí s videem. Nechápu, proč vyčkával na instrukce, aby se mohl rozhodnout.“

Těžko posuzovat, jestli se vyslovené spekulace skutečně zakládají na pravdě a rozhodčí se snažili dotlačit Espérance Tunis k vítězství, jak tvrdí druhá strana. Událost nicméně vyvolává řadu pochybností, kterými se bude zabývat FIFA i Mezinárodní sportovní arbitráž CAS.

Foto: brila.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články