Fotbalové Teplice hlásí další posílení. Trenér Jarošík si vyhlédnul kanonýra i bratra slavné tenistky

Patnáctý tým ligové tabulky z Teplic hlásí první výrazné posílení. Do severočeské metropole míří druholigový kanonýr i zkušený brankář.

i Zdroj fotografie: FK Teplice
                   

Patnáctá příčka a náskok pouhých šest bodů na chvost tabulky. Fotbalové Teplice na podzim dokázaly bodovat pouze v pěti z devatenácti soutěžních kol a na jaře je čeká boj o holé udržení v nejvyšší soutěži. Právě proto severočeský celek pod vedením trenéra Jiřího Jarošíka hlásí již nyní první posily, které by měly pomoci opět sbírat cenné body. Ke Sklářům se připojí hned dvojice hráčů, která na podzim zářila v druholigových dresech.

Do Teplice zamířil devětadvacetiletý brankář Filip Mucha, který v dresu druholigového Prostějova vychytal na podzim hned šest čistých kont. Bratr dvaatřicáté tenistky světa Karolíny Muchové bude má za cíl krýt na jaře krýt záda zkušené jedničce v podobě Tomáše Grigara. Podle sportovního ředitele Štepána Vachouška navíc hraje roli i to, že trenér Jarošík Muchu zná ze svých předchozích působišť.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jde o zkušeného brankáře, který má výbornou hru nohama, v posledních dvou sezónách předváděl v Prostějově velmi dobré výkony a Jiří Jarošík se svým trenérským štábem ho výborně zná,“ prohlásil. „Příchodem Filipa Muchy řešíme aktuální situaci na postu brankáře. Tomáš Grigar podával na podzim výborné výkony, Honza Čtvrtečka tak ztratil pozici brankářské jedničky a Sparta pro něj chce nyní najít působiště s větším herním vytížením,“ dodal.

Severočeši získali také šestadvacetiletého útočníka Filipa Žáka, který rovněž oblékal dres Prostějova. Za ten na podzim nasázel šest branek. „Jde o dalšího hráče, kterého má Jiří Jarošík prověřeného a spolupracoval s ním při předchozím angažmá, proto si ho, stejně jako Filipa Muchu, vybral do týmu,“ uvedl Vachoušek. Čtveřici posil mimo stoper Slavie Mohameda Tijaniho, Žáka a Muchu může doplnit také testovaný záložník Václav Prošek.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Toho Jarošík zná ze svého působení v Ústí nad Labem, kde Prošek dlouhodobě působí. Podle Vachouška však nemusí jít o poslední posily. „Na příchodech do týmu stále pracujeme, chtěli bychom přivést kvalitní posilu do základní sestavy,“ uvedl. Naopak v klubu nadále nepokračuje mimo stopera Martina Chlumeckého také francouzský záložník Amadou Diallo, se kterým se klub dohodl na předčasném končení smlouvy.

Zdroj: FK Teplice

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“