Fotbalová Sparta Praha hlásí změny, které se dotknou vedení

Foto: planetfootball.com

Každá éra jednou končí. Tato slova nyní pocítil někdejší generální manažer a člen představenstva pražské Sparty Adam Kotalík, který se výrazně podílel na všech velkých přestupech slavného klubu. Další skvělý transfer už ale nepřidá, fanoušky o tom informoval oficiální klubový web. Majitel Sparty Daniel Křetínský prý hodlá veškeré pravomoci v tomto směru svěřit fotbalové legendě Tomáši Rosickému, který už rok vykonává funkci sportovního ředitele. Bude na všechno opravdu stačit, nebo to byl od vedení Sparty chybný krok?

Jeden z nejvýraznějších činitelů Sparty odchází

Přínos Adama Kotalíka pro pražskou Spartu snad nelze zpochybnit. Právě on se totiž podepsal pod příchody Nicolae Stancia, Bořka Dočkala, nebo také snovém prodeji brankáře Martina Dúbravky do anglického Newcastlu United. Je jasné, že hlavně díky němu je Sparta za uplynulý rok v kladných číslech. Čtyři roky na jednom místě ale stačily. Nyní se Kotalík stěhuje neznámo kam a z blíže nespecifikovaných důvodů. V oficiálním vyjádření Daniela Křetínského, podnikatele a majitele pražského klubu, stojí:

„Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto Adamovi patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý.“

Všechny výkonné funkce předá Adam Kotalík v brzké době, do konce sezóny však bude fungovat jako externí poradce. Co bude pak? Veškerá odpovědnost za hráče se definitivně přenese na hruď Tomáše Rosického, který už rok působí jako sportovní ředitel klubu. Ačkoli jeho role výrazně zesílí, podle mnohých si s náročnými smlouvami nemusí dokonale poradit. Proto jej při jednáních doplní specializovaný advokát, jehož jméno bude oznámeno v nejbližším možném termínu.

Daniel Křetínský si práce Adama Kotalíka váží

Ačkoli se Adam Kotalík loučí s ne úplně velkou přízní sparťanských fanoušků, kteří od nákladných přestupů čekali mnohem víc, Daniel Křetínský se jej v prohlášení zastával, seč mu síly stačili:

„Dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým. Díky Adamovi jsme byli schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu.“

Foto: planetfootball.com