Fotbalisté se dobrovolně vzdávají svých platů, v Barceloně ovšem nikoliv

i Zdroj fotografie: businessinsider.com
                   

Říká se, že teprve v nouzi se ukáže pravý charakter člověka a vzhledem k tomu, v jakém stavu se právě nachází svět kvůli eskalující pandemii novým typem koronaviru, si dovolujeme tvrdit, že moment zlomu právě nastal. Už dnes je jasné, že krize spojená s nemocí COVID-19 bude mít a život a lidstvo jako takové nedozírné následky nejen z hlediska zdravotního, ale také po stránce finanční. Někteří sportovci se v této nelehké době, kdy ani oni sami nemají jistou výplatu, snaží pomáhat, kde jenom mohou. Najdou se ale i tací, kteří nehodlají ustoupit ze svého běžného standardu ani o krůček.

Hráči Bayernu Mnichov se vzdávají části svých mezd

iZdroj fotografie: deutschland.de
Zdroj fotografie: deutschland.de

Německý fotbalový gigant se kvůli nečekanému zastavení Bundesligy a evropských pohárů ocitl v situaci, kdy jednoduše nemůže všem svým zaměstnancům poskytovat adekvátní finanční ohodnocení. Naštěstí ovšem došlo k dohodě mezi vedením klubu a samotnými fotbalisty, kteří přistoupili na to, aby jim na bankovní účty chodilo o jednu pětinu méně, než bylo dříve zvykem. Ušetřené peníze mají pomoci právě běžným pracovníkům na stadionu jako uklízečkám, údržbářům a jim podobným. Snížení odměn se pak netýká jenom fotbalistů, ale také členů dozorčí či správní rady.

Podobný model nastolili i v konkurenční Borussii Dortmund, kde se hráči, členové vedení i realizačního týmu vzdali všech bonusů a případě, že dojde k úplnému zrušení sezóny, dostanou ještě o dalších 20 procent základního platu méně. Šéf klubu Hans-Joachim Watzke, jenž si sám musel utáhnout opasek, odhaduje, že tato nutná opatření pomohou až devíti stovkám zaměstnanců a přinesou úsporu v řádech milionů eur.

Další německé kluby jako Werder Brémy, Schalke 04 či Borussia Mönchengladbach samozřejmě nezůstávají pozadu a pro své zaměstnance společnými silami připravili lepší podmínky v této nelehké době. Pokud se z Německa přesuneme do Francie, ani tam není solidarita sprosté slovo. Prvoligový Montpellier HSC kupříkladu pozměnil smlouvy všem svým pracovníkům, jimž vyplácí jen 70 % dřívějších příjmů. Zbylých 30 % ovšem doplácejí sami fotbalisté.

Hráčům Barcelony zřejmě pomoc bližnímu svému nic neříká

iZdroj fotografie: talksport.com
Zdroj fotografie: talksport.com

Kvůli obavám z dalšího šíření zákeřného koronaviru se zastavila většina sportovních soutěží na světě včetně španělské La Ligy, kterou doposud s těsným náskokem vedla Barcelona. Právě ta se v posledních dnech dostala na přední stránky zahraničních médií, nicméně v dobrém slova smyslu to rozhodně nebylo. Vedení klubu totiž po vzoru svých zahraničních konkurentů začalo jednat o snížení platů fotbalistů, jelikož peníze začínají pomalu docházet a reálně hrozí, že nebude možné vyplácet všechny řadové zaměstnance.

První návrhy nových podmínek však hvězdné hráče kolem Lionela Messiho (ten před pár dny daroval jeden milion eur na boj s koronavirem), Luise Suáreze či Antoine Griezmanna nepřesvědčily. Odměny jim údajně měly nejprve klesnout o sedmdesát procent, pak vedení slevilo a nabídlo snížení jen o padesát procent. Ani jedna z možností dohodu nepřinesla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí