Fotbalisté, pro které byly peníze až na prvním místě

Zdroj fotografie: goal.com

Fotbal je především o radosti a pokud v sobě člověk nemá onen zápal, pravděpodobně mu mezi profesionály pšenka nepokvete. Pak se ale samozřejmě najdou i tací, kteří se honí za kulatým nesmyslem čistě kvůli vysokým odměnám, které na ně v případě úspěchu čekají. Někteří slavní hráči se dokonce nikdy netajili tím, že když přemítali nad svou budoucností, jejich rozhodování ovlivnila hlavně peněžní stránka věci. O koho konkrétně se jedná? To jsme pro vás sepsali v následujících řádcích.

Emmanuel Adebayor

Dnes už šestatřicetiletý Emmanuel Adebayor pochází z Toga a když před několika lety pronesl, že fotbal hraje výhradně hlavně pro peníze, mnozí se nad jeho výrokem pozastavili. V jeho případě jsou však zištné důvody naprosto logické. Narodil se totiž v chudé zemi a své milované komunitě hodlá po odchodu do důchodu přispět k lepšímu životu. Dnes už si hvězdný útoční příliš nevydělá, kope totiž za klub Olimpia Asunción z Paraguaye. V minulosti ovšem válel v barvách Monaca, londýnského Arsenalu, Manchesteru City, Realu Madrid či Tottenhamu Hotspurs. Ve všech případech se jednalo o významné adresy, takže až se s fotbalem definitivně rozloučí, strádat určitě nebude.

Ashley Cole

Také devětatřicetiletý obránce Ashley Cole rozhodoval o své kariéře na základě finančních odměn. Proto když mu v roce 2006 nabídl dlouholetý chlebodárce z Arsenalu pouze směšných 55 tisíc liber týdně, neváhal a další kroky směřoval někam, kde si jeho fotbalového talentu budou skutečně považovat. Výhodné podmínky si nakonec vyjednal s konkurenční Chelsea, což mu tehdy spoustu fanoušků Kanonýrů nemohlo zapomenout. Jemu to však vzhledem ke stavu bankovního konta příliš nevadilo. Poslední roky na evropské scéně strávil Cole v AS Řím, kariéru pak zakončil ve službách Los Angeles Galaxy. Tam se po finanční stránce také „zahojil“.

Garry O’Connor

Jméno Garryho O’Connora asi většině z vás příliš neřekne. Skotský fotbalista strávil většinu svých aktivních let na domácí scéně. Odtud se však na sklonku kariéry přesunul do Lokomotivu Moskva a učinil tak hlavně proto, aby zabezpečil sebe i rodinu. Není totiž žádným tajemstvím, že ruské hokejové i fotbalové kluby jsou hráčům ochotné dávat enormně vysoké odměny. O’Connor nicméně splakal nad výdělkem, dlouho se v cizině neohřál a po šesti odehraných zápasech se vrátil domů.

Bořek Dočkal

Zdroj fotografie: usatoday.com

Na samotný závěr jsme si nechali jednatřicetiletého reprezentačního záložníka Bořka Dočkala, na kterém svého času Sparta postavila celou hru. On se však po čtyřech letech a zisku jednoho mistrovského titulu rozhodl ještě jednou vyzkoušet zahraničí. Neodcestoval však do žádné z evropských soutěží, kde by nastupoval sporadicky. Zvolil bohatou Čínu a konkrétně klub Che-nan Ťien-jie, kde si vydělal ohromné peníze a kdyby chtěl, prakticky už by dnes mohl odejít do důchodu.