Fotbalisté mohou naplno trénovat bez omezení. Příjde mi to logické, kvituje kouč Baníku Kozel

Baníku bude chybět kouč Luboš Kozel.(zdroj: wikimedia.org)

Profesionální fotbalové kluby smějí od dnešního rána trénovat trénovat bez omezení, oznámila Ligová fotbalová asociace (LFA) po jednání s Národní sportovní agenturou. Předchozí nařízení zasáhlo i ostravský Baník, jehož fotbalisté se zatím připravovali individuálně. „Je dobře, že profesionální fotbalové kluby nakonec mohou z rozhodnutí vlády trénovat naplno. Při veškerých opatřeních, které už dlouho dodržujeme, včetně pravidelného testování, mi to přijde logické,“ prozradil pro fcb.cz kouč ostravského klubu Luboš Kozel.

„A pokud na této skutečnosti má zásluhu Národní sportovní agentura, pak je potřeba jí za její práci poděkovat,“ dodal jedním dechem ostravský stratég. Vedení Baníku rovněž kvitovalo informaci, že Národní sportovní agentura vyjednala spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu podpůrný program COVID-sport. Ten by měl mezi profesionální kuby rozdělit zhruba 500 miliónů korun, peníze by měli pomoci i klubové kase slezského klubu.

Nesmírně důležitý krok, chválí NSA Brabec

„Tato podpora profesionálnímu sportu je v současné době nesmírně důležitá,“ přiznal pro fcb.cz majitel Baníku Václav Brabec. Podle něj se ztráty klubu, který převzal před třemi lety, začínají množit. „Nyní narůstají v několika oblastech. Přicházíme o značné prostředky z ticketingu. Jsou to prostředky, o které se Baník vzhledem ke své výjimečné návštěvnosti ve svém běžném provozu opírá,“ prozradil.

Současné krize podle Brabce zasáhla i partnery klubu, což se na klubových příjmech bohužel také projevuje. Baník však tápe i po sportovní stránce, v lize je po šesti kolech až třináctý. Otázkou tak je, zda vynucená pauza Ostravanům pomůže. Sveřenci kouče Luboše Kozla prohráli jak proti Jablonci, tak proti pražské Slavii a Teplicím, pouhý bod si pak odvážely z utkání v Karviné a proti Českým Budějovicím. I proto Slezané před koncem přestupového okna představili novou akvizici. Ze Sevilly dorazil na vítkovický stadion španělský špílmachr Pepe Mena.