Fotbalista roku se musel obejít bez koruny i oslavné korunovace

Fotbalista roku je titul, který je pro každého fotbalového hráče velmi prestižní. Jsou tací, kteří na titul nedosáhnou za celou svou kariéru, a potom jsou tací, kterým se to díky výkonům podaří. Ti se tak dočkají oné slavnostní korunovace, kdy je jim předána i koruna symbolizující krále českého fotbalu

Zdroj fotografie: standard.co.uk

Fotbalista roku je titul, který je pro každého fotbalového hráče velmi prestižní. Jsou tací, kteří na titul nedosáhnou za celou svou kariéru, a potom jsou tací, kterým se to díky výkonům podaří. Ti se tak dočkají oné slavnostní korunovace, kdy je jim předána i koruna symbolizující krále českého fotbalu. I když, ani k tomu nemusí vždy dojít, jako je tomu právě v letošním případě. Fotbalista roku sice je znám, ale ke všemu co s jeho korunovací souvisí, pochopitelně nedošlo.

Bezpečnostní situace narušila slavnostní večer

Fotbalista roku je pravidelně vyhlašovanou anketou, se kterou souvisí i slavnostní ceremoniál. Ten letošní se měl odehrát ve Vinohradském divadle. Současná bezpečnostní situace však jeho konání zamezila a ti nejlepší fotbalisté museli být vyhlášeni v soukromí, a doslova v tichosti. Zatímco v minulosti se o vyhlášení nejlepšího fotbalisty vždy živě mluví, letos je hlavním tématem koronavirus, zrušená utkání a Fotbalista roku je až v pozadí dění.

Zdroj fotografie: flipboard.com

Kdo je nekorunovaným králem?

A kdo se stal v podstatě nekorunovaným králem českého fotbalu, který sice má titul Fotbalista roku, ale k jeho korunovaci z bezpečnostního hlediska nedošlo? Pro mnohé nejde o nijak překvapující jméno, jelikož je to současný hráč West Hamu United, Tomáš Souček. Ten dominoval v pořadí již 55. ročníku této ankety. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohl zažít ten pocit, co ostatní korunovaní před ním, jelikož slavnostní ceremoniál byl kvůli bezpečnosti zrušen.

To samozřejmě nijak neubírá z kvalit, které Tomáš Souček má. Vítězství si zcela určitě zasloužil. To ostatně potvrzuje i počet hlasů, které v anketě získal. Bylo jich celkem 760, což vzhledem k druhému místu s počtem 461 a vzhledem k třetímu místu s počtem 181 jasně potvrzuje jeho dominanci.

Zdroj fotografie: transfermarkt.ru

Kdo skončil za ním?

Fotbalista roku je sice jenom jeden, ale i řada dalších hráčů v anketě umístěných ukazuje svou kvalitu. Pokud se podíváme na několik dalších jmen, které nechal Fotbalista roku Tomáš Souček za sebou, tak je to na druhém místě Tomáš Vaclík z týmu FC Sevilla, nebo na třetím místě Vladimír Darida z týmu Hertha Berlín. Čtvrté místo si svými výkony vysloužil Patrik Schick a na místě pátém se umístil Alex Král.

Zmínit můžeme i další hráče, kteří o titul bojovali a kteří se umístili v první desítce, což z nich rozhodně dělá také velmi kvalitní fotbalisty. Je to jmenovitě Ondřej Kolář, je to Pavel Kadeřábek, je to také Jan Bořil, Ondřej Čelůstka a deset nejlepších uzavírá Vladimír Coufal.

Zdroj fotografie: iris-training.dsm.com

Vyhlášena měla být i další jména

Na slavnostním ceremoniálu, který mělo hostit Vinohradské divadlo, měla padnout i další jména související s naším fotbalem. Bez slavnostních fanfár tak musel být zvolen trenér roku, kterým se stal trenér Jindřich Trpišovský, který aktuálně koučuje pražskou Slavii. Dalším jménem, které padlo mimo slavnostní ceremoniál, byl Jan Koller, který byl uveden do síně slávy. A to jako nejlepší střelec naší reprezentační historie.