Fotbal v Anglii by mohl být ohrožen i celou příští sezonu

                   

Když se z důvodu ohrožení koronavirem zastavil veškerý sport, každý to chápal a bral to jako nezbytné bezpečnostní opatření. Nyní už se čeká jenom na to, až se vše začne rozvolňovat. Trénovat se už může a stejně tak se objevují i možné termíny toho, kdy by se mohly jednotlivé zápasy dohrát. U většiny se už tak nějak očekává, že to bude bez diváků a že by k plnohodnotným zápasům mělo dojít až příští rok. Ale ani to není úplně jisté – tedy pokud mluvíme o Anglii.

Změny jsou nutné

Že se v Anglii přerušila fotbalová sezona, to je celkem pochopitelná věc. Stejně tak je celkem pochopitelné i to, že by mohlo dojít k dohrání letošní sezony bez diváků. Dokonce se něco takového už očekává, jelikož bezpečnost by měla být na prvním místě. A vzhledem k obavám z koronaviru není příliš vhodné plnit stadiony desítkami tisíc lidí, kde několik z nich může být potencionálním přenašečem.

iZdroj fotografie: dailyactive.info

Možná i příští rok

Řada lidí, a to jak samotných sportovců, tak i fanoušků počítá s tím, že by se mohlo vše vrátit k normálu už během příští sezony. Ani to ale nemusí být jisté. Zvláště v Anglii. Zde se objevilo několik informací, že se anglický fotbal připravuje i na možnou situaci, která by byla spojena s prázdnými ochozy i během celé nadcházející sezony.

iZdroj fotografie: scoopnest.com

Jeden ze scénářů

Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, jelikož se stále čeká na vývoj související s počtem nemocných. A také je prioritou nějak dohrát letošní sezonu a až potom začít řešit příští rok. Realita je ale taková, že hraní celé příští sezony před prázdnými stadiony je v Anglii také jedním ze scénářů. A nedivíme se, jelikož tuto zemi postihla epidemie covid-19 nejvíce. Je tedy jasné, že se nechce nic uspěchat a není proto v zájmu nikoho rozvolňovat až příliš rychle.

iZdroj fotografie: myupdatestar.com

Fotbal, versus stát

Dodejme také, že hraní na prázdných stadionech může být nařízeno jak ze strany vedení anglického fotbalu, tak i ze strany samotného státu. A to jednoduchým omezením akcí s určitým počtem osob. I když by bylo v zájmu fotbalu hrát před plnými ochozy, stát může tuto snahu celkem jednoduše zhatit, nebo omezit počet lidí na stadionu, či dokonce vydat pravidla týkající se toho, v jaké vzdálenosti by měli diváci sedět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články