Obrana v troskách i další absence. Trenér Šilhavý řeší před baráží řadu problémů. Pustí Leverkusen Schicka?

Česká fotbalová reprezentace má před sebou baráž o postup na mistrovství světa. Ideální sestava? O té si může Jaroslav Šilhavý nechat zdát. Řadu opor nepustí na hřiště zranění. Koho tedy kouč povolal?

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY SA 4.0
                   

Aby si národní tým zajistil letenky do Kataru, musí nejprve porazit Švédsko a pak i Polsko. Výhodu domácího prostředí budou mít v obou případech soupeři. Pozornost realizačního týmu je nyní naplno zaměřena na zápas se Seveřany, který se odehraje ve čtvrtek 24. března. „Švédové mají velice silný tým, hrají jednoduchý fotbal.  Jsou nebezpeční, mají rychlé útočníky. Jednoduché to nebude, navíc jejich sestava se mění minimálně,“ zhodnotil na oficiální tiskové konferenci soupeře Šilhavý.

Šedesátiletý trenér má starosti především se sestavením obrany. Z defenzivy (Bořil, Kadeřábek, Kalas, Čelůstka, Coufal), která loni nastupovala na EURU, nemá nyní k dispozici ani jednoho. Čtyři trápí zranění a Pavel Kadeřádek před nedávnem ohlásil konec v národním týmu.

„Mrzí mě to, ale Pavel se rozhodl. Musím to respektovat. S Cufem jsem byl v kontaktu od doby, kdy padlo rozhodnutí, že musí podstoupit operaci. Teď teprve začíná s rehabilitačními tréninky. Tomáš Kalas je na tom podobně. Také ho trápí zranění v oblasti tříselné kýly. Omluvil se, že to nepůjde. Vleklé problémy má i Ondra Čelůstka,“ rozebral absence Šilhavý. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nekonečný seznam marodů

Zvažoval povolání Lukáše Hejdy, se stoperem Viktorie ale také nemůže počítat. „Bohužel není úplně fit. Mluvil jsem s ním dvakrát. Omluvil se, že není stoprocentně zdravý,“ zmínil na adresu obránce Viktorie lodivod, který vede českou reprezentaci od září 2018.

V nominaci jsou beci Brabec, Matějů, Petrášek, Zima a Zelený. Na stoperu navíc mohou nastoupit i Holeš s Krejčím mladším. Každopádně na hřiště půjde obrana, která spolu nikdy nehrála. „Komplikace to je, ale nechci tu plakat. Věřím, že jsme schopni to zvládnout,“ podotkl Šilhavý. Dvě místa v týmu zatím ponechal volná a prozradil, že minimálně jeden z dodatečně nominovaných hráčů bude obránce.

iZdroj fotografie: Reuters

V bojích o postup na MS nepomůže českému výběru Alex Král, který od září zahřívá ve West Hamu lavičku. Matěj Vydra je zraněný a mimo hru je i Filip Novák. Zdravotní problémy řešil v uplynulých dnech také Antonín Barák. Záložník Verony už se ale vrátil do základní sestavy a proti Neapoli odehrál celý zápas.

Dorazí Schick, nebo ne?

Otazník visí nad účastí Patrika Schicka. Elitní snajpr chyběl Bayeru celý měsíc a v médiích se objevila informace, že německý klub údajně pustí svého nejlepšího střelce jen v případě, že před reprezentačním startem odehraje alespoň jedno utkání. K tomu má Schick už jen dvě šance. Ve čtvrtek proti Bergamu a v neděli ve Wolfsburgu.

„Vyšetření ukázalo, že by to mělo být dobré. Už trénuje a připojil se k mužstvu. Páťa se cítí dobře, nic ho nebolí. Všichni věříme, že bude k dispozici,“ počítá s jedním z klíčových hráčů zkušený kouč. Do nominace zařadil i nováčky Ladislava Krejčího ml. a Ondřeje Lingra.Dlouhodobě vykazují dobrou výkonnost. V jednadvacítce patřili k lídrům a dokazují to i ve svých klubech,“ řekl Jaroslav Šilhavý.

Kdo vám v nominaci nejvíce chybí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat