Fortuna liga odkládá kvůli sněhu čtyři zápasy. Kde všude se nebude v sobotu hrát?

Z pěti zápasů sobotního programu Fortuna ligy LFA čtyři odložila. Důvod je jasný: přívaly sněhu. Hrát nebude například ani Bayern s Unionem Berlín.

i Zdroj fotografie: Bohemians Praha 1905
                   

Česko zasáhlo v uplynulých dnech velmi vydatné sněžení. Kvůli němu sáhlo vedení Fortuna ligy (zatím) k odložení čtyř utkání 17. kola. Z pětizápasového sobotního programu by se měl uskutečnit jediný duel. K podobnému kroku sáhla i Bundesliga, kvůli sněhové nadílce odložila střetnutí Bayernu s Unionem Berlín.

Bavorsko kolabuje

V tomto případě ale nešlo o stav hřiště, jako o fanoušky. Mnoho bych se jich totiž do Allianz arény nedostalo. Bezpočet autobusů a vlaků je zrušeno, mnoho ulic a dálnic je zcela uzavřeno, pozastavena byla i linka metra U6, která vede do Fröttmaningu k Allianz Areně,“ stojí ve zprávě na oficiálním webu Bayernu. Odloženy byly také dva zápasy rakouské Bundesligy Salcburk – Wolfsberg a Tirol – Rapid Vídeň.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Fortuna liga je na tom ještě hůře. Již v pátek bylo jasné, že se utkání Českých Budějovic s Hradcem Králové neodehraje v plánovaném termínu. „Po čtvrtečním intenzivním sněžení, které pokračuje i během pátečního dne, označil rozhodčí delegovaný Komisí rozhodčích hrací plochu za nezpůsobilou i přes fakt, že náš klub měl vytápěcí systém hřiště spuštěný dle regulí. Vzhledem ke skutečnosti, že naděje na zlepšení stavu hrací plochy k plánovanému termínu výkopu je minimální, bylo utkání odloženo,“ stojí v prohlášení na webu Dynama.

Střelnice pod peřinou

Během sobotního dopoledne postupně přibýval seznam odložených střetnutí české elitní soutěže. Jedním z nich je Jablonec – Teplice. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená,“ vysvětlil jablonecký tiskový mluvčí Martin Bergman.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Vysoká vrstva sněhu pokryla i mladoboleslavskou Lokotrans arénu, duel s Karvinou je tedy třetí na seznamu odložených zápasů. „V noci z pátku na sobotu spadlo hodně sněhu a protože sněžení má pokračovat i celou sobotu, tak odklízecí technika nemůže vjet na hrací plochu, aniž by ji poškodila. O náhradním termínu střetnutí Boleslavi s Karvinou se rozhodne nejdříve v pondělí,“ řekl tiskový mluvčí FK Mladá Boleslav Jiří Koros.

Klokani odklízeli

Hrát se nakonec nebude ani v Ďolíčku, kam měli přijet fotbalisté Liberce. Klokani se sice snažili sníh odklidit, ani to ale nakonec nepomohlo. „Hrací plocha v Ďolíčku byla i přes odklizení sněhu prohlášena za nezpůsobilou,“ stojí v prohlášení na webu Bohemians. Zástupci obou klubů již dokázali najít náhradní termín. Bohemka přivítá Slovan 13. prosince v 18 hodin. Ze sobotního programu Fortuna ligy tak zůstalo jen utkání Olomouc – Slovácko.

Mělo by být odloženo celé kolo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články