Florin Nita pocítil negativní stránku české povahy, schytal to v supermarketu

i Foto: twitter.com
                   

Rumunský brankář Florin Nita, který momentálně působí v pražské Spartě, se zařadil do zástupu cizinců, jenž na vlastní kůži okusili stinné stránky svého působení v České republice. Během obyčejného nákupu v jednom z nejmenovaném supermarketu se dostal do ostrého konfliktu s prodavačem, který mu dosti nevybíravým způsobem vysvětlil, že pokud má žít v naší zemi, měl by se naučit českému jazyku. Drsný útok na Facebooku popsal jeden z přihlížejících incidentu, který nad chováním zaměstnance obchodního řetězce jen nechápavě kroutil hlavou. Co se vlastně stalo a jak celá událost dopadla?

Běžný nákup měl trpkou a nečekanou dohru

Florin Nita v A-mužstvu Sparty sice působí již celý jeden rok, nicméně to, co se odehrálo při jednom z jeho klasických nákupů, dosud nezažil. U pokladny se totiž snažil komunikovat s tamním prodavačem, který se do rumunského reprezentanta pustil, protože se s ním nebavil naším jazykem a snažil se všechno řešit anglicky. Událost popsal jeden z českých zákazníků, který všechno sledoval zpovzdálí. Ten si nejdříve nebyl vědom, že se jedná o slavného sportovce, jelikož jej v civilu nepoznal.

Dle jeho slov prý Nita vyložil na pás potraviny a dvě basy vyhlášeného českého piva. Prodavač posléze osočil jednatřicetiletého brankáře, jelikož se s ním nehodlal bavit žádným světovým jazykem, nýbrž vyžadoval češtinu. A to dost nevybíravým způsobem. Z jeho úst létala hesla jako:

„Mluv česky! Bude mluvit česky a chovat se jako my, nebo ať táhne, odkud přišel!“

Všem přihlížejícím se v tom okamžiku zatajil dech. Nechápali, co přesně v prodavači vyvolalo tak silnou vlnu negativních emocí. Fotbalista prý totiž rozhodně nechtěl přecházet do hádky, neměl k tomu žádný důvod. Prodavač však i nadále pokračoval v ohrané písničce:

„Bude mluvit česky, jinak ať odsud vypadne.“

Dvě tváře české povahy

Po několika minutách hádky se už brankář Sparty začal bránit, jenže mu to vzhledem k neznalosti českého jazyka nebylo nic platné. Naštěstí se do sporu vložil právě jeden z přihlížejících, který událost posléze popsal na svých sociálních sítích. Zaměstnance obchodu prý umravnil a s Nitou se později na parkovišti dal do řeči. Až tam se muž dozvěděl, s kým má vlastně co do činění. Rodák z Bukurešti mu podle dostupných informací opakovaně děkoval, načež svou náklonnost vyjádřil ještě předáním podpisové karty. Nita se tak na vlastní kůži přesvědčil, že česká nátura má dva odvrácené póly. Jeden muž mu bez jakékoli příčiny pořádně vyčinil a druhý se jej bez mrknutí oka zastal.

O budoucnosti Florina Nity se v posledních dnech vedou spekulace, protože Sparta Praha pro něj podle všeho není dostatečnou motivací v rámci kariérního růstu. Rýsuje se lukrativní přestup do zahraničí? Vinou nedávných událostí bychom se gólmanovi nemohli divit, kdyby odsud chtěl rychle odejít…

Foto: twitter.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články