Filip Nguyen – hrdina uplynulého kola 1. české fotbalové ligy

Foto: idnes.cz

Zápas mezi Slavií Praha a Libercem přinesl nečekanou remízu, pod kterou se výraznou měrou podepsal zejména gólman hostujícího celku. Filip Nguyen svým heroickým výkonem dokázal zastavit téměř všechny střelecké pokusy aktuálního lídra tabulky a zcela zaslouženě je tak hlavním aspirantem na titul nejlepšího brankáře uplynulého kola české nejvyšší fotbalové ligy! Liberec zejména díky jemu dokázal uhrát s favoritem velice důležitou remízu.

Nejlepší sportovní výkon dosavadní kariéry

Sám Nguyen, kterého Liberec ulovil ze Sparty, se po utkání netajil spokojeností. Svůj výkon proti Slavii označil za nejlepší ve své fotbalové kariéře. Hned v prvním poločase famózně zlikvidoval pokusy Miroslava Stocha či Milana Škody. Ve druhé půli přidal ještě několik dalších skvělých zákroků, kterými soupeřům absolutně nedal šanci skórovat. I tak měl ale největší radost z bodového zisku, individuální úspěch vnímá až jako druhotný.

„Není důležité, jestli budu v sestavě kola. Důležité je, že si vezeme bod. Slavia měla v posledních minutách utkání drtivý tlak. Mají skvělé fanoušky, hnali je dopředu. Hodně mi pomohla obrana.“

Chválou na adresu mladého brankáře nešetřili ani hráči soupeře. Například obránce Pražanů Jan Bořil, který jako jediný dokázal vstřelit gól, označil Nguyena za nejlepšího hráče zápasu. Ani trenér domácích Jindřich Trpišovský nezůstal pozadu a před výkonem soupeřova brankáře smekl svou ikonickou kšiltovku. Zároveň poznamenal, že o brankáři kola je po tomto zápase nejspíš rozhodnuto.

Liberecká naděje v první šestku stále žije

Letošní sezóna přináší zcela nový systém. Šestice týmů, kterým se v základní části bude dařit nejlépe, se následně ještě porve o zisk posledních cenných bodů. Liberec se stále pohybuje na hranici, ale díky cenné remíze v Edenu a prohrám Baníku se Zlínem naděje stále žijí. Nebýt ovšem šestadvacetiletého strážce svatyně, který dlouhodobě odvádí skvělou práci, mohlo by být všechno jinak.

Foto: iDnes.cz