Fotbal už se nebude hrát devadesát minut? Šéf FIFA přišel s kontroverzní novinkou

Předseda FIFA Gianni Infantino navrhuje další revoluční novinku. Zápasy už by se podle něj neměly hrát na devadesát minut. Změnu chce navíc zavést ještě před letošním mistrovstvím světa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na podzim předseda FIFA Gianni Infantino prosazoval, aby se fotbalové mistrovství světa hrálo každé dva roky. Proti této myšlence se vzedmula velká vlna odporu, Švýcar si ale stál za svým. „Když před sto lety rozhodli, že se šampionát bude hrát jednou za čtyři roky, měla FIFA čtyřicet členů. Proto je potřeba to teď přehodnotit,“ připomněl Infantino, že nyní federaci tvoří 211 národních svazů.

Aktuálně ale odmítl, že by FIFA toto zkrácení intervalu navrhla. „Na minulém kongresu FIFA bylo odsouhlaseno 88 procenty, aby byla prostudována proveditelnost pořádání MS každé dva roky. Exekutiva FIFA pod vedením Arséna Wengera poté začala se studií proveditelnosti. Nenavrhla to FIFA. Závěr je takový, že to proveditelné je, byť s určitými dopady,“ cituje dvaapadesátiletého funkcionáře agentura Reuters.

iZdroj fotografie: Vinod Divakaran / creative commons / CC BY 2.0

Podle všeho nyní přijde na řadu diskuze. „Budeme hledat důvody nespokojenosti a kompromisy. S ohledem na ligy, kluby a hráče povedeme debatu, abychom zjistili, co je pro všechny nejvhodnější,“ dodal opatrně Infantino.

Prodloužené zápasy už na MS?

Předseda FIFA také navrhuje, aby se zápasy hrály ne na devadesát, ale na sto minut! Důvodem má být podle Football Italia krátký čas, kdy je míč ve hře. Například v Lize mistrů je podle CIES Football Observatory balón ve hře v průměru pouze 60,2 % zápasu. Novinku chce Infantino zavést už před letošním mistrovstvím světa. Nejdříve ale FIFA musí získat zelenou od Rady mezinárodní fotbalové asociace (IFAB). Souhlasíte s tímto návrhem, nebo jde podle vás o nesmysl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články