Fén jako od Fergusona? O přestávce to bylo hodně hlasité, prozradil po vítězství Sparty Martin Vitík

Fotbalisté Sparty jsou krůček od titulu. Víkendové vítězství nad Bohemians se ale nerodilo snadno a o poločase zněl kabinou Letenských křik.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po výhře nad Bohemians jsou fotbalisté Sparty doslova krůček od titulu. Na vítězství 2:1 se ale Letenští hodně nadřeli. Bojovní klokani dlouho odráželi nápor domácího favorita a po hodině hry dokonce šli po parádní střele Jánoše do vedení. Vršovický tým nakonec potopila obrovská hrubka brankáře Valeše a Krejčí z penalty vyrovnal. V závěru pak dokonal obrat Kuchta. „Splnili jsme, co jsme měli. Máme tři body a všechno je blíž. Nic není hotového, ale už je to blízko,“ řekl pro klubový web Martin Vitík.

Křik v kabině

Po bezbrankové první půli panovala v týmu Sparty značná nespokojenost. O přestávce pak domácí kabinou prolétl uragán. Bylo to tam hodně hlasité. Museli jsme si určité věci vyříkat, protože v první půli to bylo málo. Bohemka se nebála, nastoupila na nás a my jsme si s tím nevěděli rady,“ poznamenal dvacetiletý obránce.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po utkání Martin Vitík přiznal, že poslední zápasy jsou náročné nejen po fyzické stránce. „Pro nás pro všechny je to náročné psychicky, protože jsme to zase otáčeli. Je to momentálně náročnější psychicky než fyzicky,“ potvrdil stoper, který patří k oporám reprezentační jedenadvacítky.

Na Slovácko bez opor

Již v úterý je na programu předposlední kolo nadstavby. Spartě k zisku titulu stačí jakékoliv zaváhání Slavie, nebo zisk jednoho bodu. Celkový triumf tak mají Krejčí a spol. doslova na dosah. Tým trenéra Priskeho nastoupí tentokrát na hřišti Slovácka, kde se mu v poslední době nedaří. V loňské sezoně zde rudí padli 0:4 a 1:3. Letos si odvezli bod za remízu 1:1. Dánský kouč ovšem tentokrát nemůže počítat s některými oporami. Kvůli žlutým kartám budou chybět Kairinen s Kuchtou. V sobotu navíc kvůli svalovému problému chyběl v sestavě Haraslín.

Kdo je momentálně nejlepším hráčem Sparty?