Fastav Zlín reaguje na špatné výsledky hledáním nových posil

i Foto: fcfastavzlin.cz
                   

Vedení FC Fastav Zlín doufalo, že s příchodem nového hlavního trenéra Josefa Csaplára se povede vrátit klub do první šestice nejlepších českých celků, kde se před čtyřmi lety jako náhodou objevil.  Předchozí devátá příčka rozhodně nebyla uspokojivá, ale bohužel se zdá, se ani nyní ke zlepšení nedojde. Zlín totiž prohrál všech tři ze čtyř úvodních duelů a jen v jediném zvítězil, což zatím zaručuje pouze patnácté místo v tabulce. Strach ze sestupu je všudypřítomný a proto se ve Zlíně rozhodli, že investují do nových hráčských posil. Koho si trenér a sportovní management klubu vyhlédli?

Většina letních nováčku se zatím neuchytila

Zlín po skončení ročníku 2018/2019 prodal poměrně značné množství svých stěžejních fotbalistů a proto neměl jinou možnost, že do investovat do nákupu nových. Do svých řad přivedl hned pětici hráčů, kteří se zatím bohužel neosvědčili. Největším „průšvihem“ jsou zatím útočník Antonín Fantiš a ofenzivní záložník Dominik Mašek. Ti do klubu přišli na výslovné přání trenéra a jak se zdá, sázka na ně Csaplárovi vůbec nevyšla. Pokud bychom měli hledat nějaké pozitivum v přestupové politice klubu, určitě je nutné zmínit ukrajinského stopera Oleksandera Azackije. Ten se zatím s novým systémem tří obránců v základní sestavě sžil poměrně slušně, ačkoli na něj nebyl doposud zvyklí. Jak ovšem hlavní kouč sdělil, Azackij nebyl jeho vysněnou posilou číslo jedna:

„Neznal jsem ho, přivedlo ho vedení s manažerem. Proskautoval jsem si ho a ano, zatím je to slušné.“

Hledání posil je složité zejména vzhledem k finanční situaci klubu

Českým fotbalovým fanouškům je dobře známo, že Zlín rozhodně nepatří mezi nejbohatší tuzemské celky. I kvůli tomu je hledání nových posil velice složité, nelze totiž sáhnout po nejlepším zbožím na trhu. Dokonce i někteří fotbalisté z průměru jsou jim bohužel zapovězeny. Podle deníku Sport by Zlín velmi stál o záložníka Příbrami Karla Soldáta, jenže překážku tvoří právě peníze. To nepřímo potvrdil také Csaplár, který se o svých finančních možnostech rozpovídal poněkud podrobněji:

„Sondujeme, co je na trhu, ale momentálně nenacházíme nic, co by se mělo zrealizovat. Větší kluby, kam se díváme, mají před evropskými poháry a nechtějí nikoho pouštět. Mám rád argumenty, fakta. Věci jsou v běhu. Jsem budovatel, ale pak je tady poměr cena/výkon. Řeknete si, že tohle nejde a ten hráč musí pryč.“

Ze slov hlavního lodivoda Zlínu se dá vyčíst, že se nedostatek peněz bude možná řešit prodejem hráčů ze současného kádru. A pokud ano, kteří fotbalisté jsou podle všeho v ohrožení? Devětadvacetiletý Adnan Džafič nedávno vypadl ze základní sestavy. Již zmíněný Fantiš se v útoku zatím také trápí. Pokud by Zlín prodal alespoň dvě z těchto tváří, na nákup Soldáta by již peníze určitě byli. Je ovšem ve hvězdách, jak to nakonec dopadne. Jedno je ale jisté – pokud Zlín nezačne jednat rychle, mohlo by se jim to pekelně vymstít!

Foto: fcfastavzlin.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články