Fanoušci v Anglii se vrací na stadióny. Nesmí skandovat, zpívat chorály ani pít pivo

                   

Fanoušci se mohou vracet na stadiony anglické Premier League. Pokud bude od 2. prosince jejich mužstvo hrát domácí zápasy v regionu, spadajícího do nižšího stupně ohrožení mohou být v hledišti dvě respektivě čtyři tisícovky diváků. Jak upozorňuje britský server Daily Mail, celé uvolnění bude podmíněno chováním fanoušků, kteří se budou muset řídit přísným protiepidemickým manuálem. 

Chorály, skandování a emoce. Když na začátku března hráči Leicesteru City před čtyřiceti tisíci domácími fanoušky rozdrtili Aston Villu, rozhodně nečekali, že bouřlivou atmosféru na King Power Stadium uslyší v kalendářním roce naposledy. Stejně jako všechny ostatní celky Premier League i nižších anglických soutěžích. I proto kluby netrpělivě očekávaly zprávu o návratu svých příznivců na stadiony.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Ta přišla po téměř devíti měsících a v některých regionech tak mohou být v příštím kole Premier League až čtyři tisícovky fanoušků. „Jsem rád, že jsme schopni otevřít turnikety dříve, než jsme předpokládali,“ řekl státní sekretář pro sport Oliver Dowden. „Jsem si jistý, že kluby učiní všechny kroky, aby zajistili, že fanoušci budou v bezpečí a nebude jim hrozit žádné riziko,“ prohlásil.

Vstupenky jen na jméno

Zároveň představil přísný protiepidemický manuál, který podle britského deníku Daily Mail zahrnuje i skandování, zpívání chorálů nebo pití alkoholu. Zároveň je nutno po celou dobu na stadionu mít zakrytý nos i ústa rouškou. Každá vstupenka bude zahrnovat i jméno a adresu osoby, která bude v případě porušení opatření sankcionována.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Naším cílem je další spolupráce s vládou, chceme postupně dostat do hlediště více diváků spolu s rozvolňováním opatření,“ dodal Dowden. „Je však potřeba dodržovat manuál. Do té doby, než se nám toto povede, spousta fanoušků nebude moci navštívit zápasy a kluby budou počítat finanční ztráty, i proto věřím, že se povede ze stadionů udělat bezpečná místa,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla