Přestup Fabinha z Liverpoolu do Saúdské Arábie ohrožují jeho psi. Můžou ho připravit o více než 27 milionů měsíčně

Miliardový transfer hvězdy Liverpoolu do Saúdské Arábie stojí a padá s dvojicí francouzských buldočků. Prosadí si Fabinho zakázané plemeno?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do saudské ligy má nakročeno další hvězda. A nejde o nikoho menšího než Fabinha z Liverpoolu. Al Ittihad nabízí za brazilského záložníka 40 milionů liber. To dělá více než 1,1 miliardy korun. Přestup ovšem ohrožují psi. Ano, psi. Fabinho s manželkou mají dva francouzské buldočky a záložník chce mít před dokončením přestupu jasno, zda si své mazlíčky může přivézt s sebou.

Bez psů ani na krok

Z uniklého saúdskoarabského dokumentu, který koluje na Twitteru, vyplývá, že toto plemeno je v zemi zakázáno, protože je na seznamu „nebezpečných a agresivních“ psů. Anglický deník Sun upozorňuje, že tento seznam je možné za určitých podmínek obejít. Fabinho je údajně ochotný od dohody odstoupit, pokud s ním jeho psi nebudou smět do Saúdské Arábie. Dohoda má být kvůli tomuto neobvyklému problému na pokraji krachu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Al Ittihad nabídl Fabinhovi týdenní plat 425 tisíc liber (téměř 12 milionů korun). Podle současné smlouvy si záložník vydělá v Liverpoolu 180 tisíc liber týdně. Jen pro porovnání: nejlepépe placeným hráčem Premier League je Kevin de Bruyne, který bere 400 tisíc liber za týden. Zástupci Al Ittihadu se o víkendu snažili v Londýně najít shodu s Reds i Fabinhem.

Benzema, Kante, Jota a Fabinho

Pokud si devětadvacetiletý Brazilec bude moct s sebou vzít psy a všechny strany si plácnou, stane se Fabinho nejnovější hvězdou Al Ittihadu. Saúdští mistři zatím do svého týmu získali držitele Zlatého míče Karima Benzemu z Realu Madrid, N’Gola Kanteho z Chelsea a Jotu ze Celticu. Tým navíc vede Portugales Nuno Espírito Santo, který dříve trénoval Tottenham, Wolverhampton, Porto nebo Valencii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Fabinho by pro klub představoval další obrovskou posilu. Během působení v Liverpoolu vyhrál Ligu mistrů, Premier League, Carabao Cup i FA Cup. Brazilec by se přestupem připojil k Jordanu Hendersonovi, který také vyměnil Liverpool za Saúdskou Arábii. A kdo má Fabinha nahradit na Anfieldu? Hlavním favoritem je podle všeho Romeo Lavia ze Southamptonu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články