Exviktorián Krmenčík je na odchodu z Belgie, touží po něm kluby z jihu Evropy a Turecka

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V lednu uplyne přesně rok od odchodu Michaela Krmenčíka z Viktorie Plzeň do belgického Club Brugge KV. Sedmadvacetiletý útočník už v listopadu vypadl ze sestavy a podle informací belgických médií si musí po příchodu vyhlášeného nizozemského kanonýra Base Dosta hledat angažmá. Podle tureckých médií měl zájem Besiktas Istanbul, jak informuje řecký server gazzeta.gr ve hře je i PAOK Soluň.

169 miliónů korun. Tolik podle odhadů zaplatili před rokem Bruggy za Michaela Krmenčíka a ten tak odjel do Belgie okusit své první zahraniční angažmá. Jeho působení ve vlámské metropoli se však zdaleka nejeví jako úspěšné, za kalendářní rok nastoupil český reprezentant napříč soutěžemi devatenáctkrát a zaznamenal tři branky a dvě asistence.

„O situaci jsme s Michaelem mluvili. Doteď neodvedl to, co jsme my i on očekávali. Nemá to nic společného s jeho přístupem, ale s kvalitou. Uvidíme, co přinese lednové transferové okno,“ uvedl na konci prosince trenér Philippe Clement.

(zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

Bruggy si navíc na startu aktuálního přestupového okna pořídily vyhlášeného kanonýra. Z německého Eintrachtu Frankfurt přišel za 4 milióny eur (104 milióny korun) jednatřicetiletý útočník Bas Dost, který by rád rozšířil svou sbírku 223 branek z působení ve Sportingu Lisabon, Heerenveenu nebo Wolfsburgu. Pro českého útočníka tak jeho příchod může znamenat konečnou.

Favoritem PAOK Soluň

Během minulého týdne informovala turecká média, že o Krmenčíka stojí turecký Besiktas Istanbul, podle řeckého serveru gazzeta.gr je však na ceště i vážnější zájemce. PAOK Soluň by rád legionáře získal na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup – a prý již dokonce zahájil s belgickým klubem jednání.

(zdroj fotografie: PxHere)

Krmenčík by se měl osobně objevit v Soluni během několika nadcházejících dní a podepsat s řeckým velkoklubem smlouvu. PAOK je aktuálně v řecké nejvyšší soutěži až na třetí pozici. Na první Olympiakos Pireus, který má o zápas méně, ztrácí čtyři body a proto hledá ofenzivní povzbuzení.

Krmenčík si udělal jméno v dresu Viktorie Plzeň, za kterou ve 124 utkáních zaznamenal 62 gólů a 12 asistencí. Zahrál si i za Sokolov, Baník Ostrava nebo Duklu Praha. Trojnásobný mistr tuzemské domácí soutěže je čtvrtým rokem i oporou reprezentace, za kterou skóroval děvětkrát ve 26 zápasech.