Exsparťan Kovář v Bundeslize čeká na premiéru: Prozradil plán, jak se chce stát jedničkou!

Patřil mezi velké posily německého Bayeru Leverkusen, přesto na svou premiéru v Bundeslize zatím čeká. Přesto má Matěj Kovář plán, jak se probojovat mezi tři tyče.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

5 milionů eur, tedy zhruba 122 milionů korun. Takovou částku zaplatil v létě německý Bayer Leverkusen za reprezentačního brankáře Matěje Kováře, který byl tou dobou kmenovým hráčem Manchesterem United. Třiadvacetiletý gólman však předešlý ročník strávil v dresu pražské Sparty, které výrazně pomohl k mistrovskému titulu a patřil mezi nejlepší české brankáře. Přesto zatím na svou ligovou premiéru v novém působišti musí čekat.

Sedm ligových kol zatím strávil jen na lavičce náhradníků a musí se spokojit jen se starty v Evropské lize. Tam nastoupil mezi třemi tyčemi dvakrát, proti Molde a Hackenu předvedl solidní výkony a postupně bojuje o pravidelnější vytížení. Obdobný scénář však očekával. „Počítal jsem s rolí, která mi byla řečená. Nikdo mi nic nesliboval, kdy a co budu hrát. Snažím se na sobě na každém tréninku pracovat co nejlíp,“ prohlásil pro repre.fotbal.cz.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jak sám přiznává, se svým dosavadním působením v Německu je spokojený. „Jsem spokojený, že jsem už takhle brzo dostal šanci v Evropské lize a dvakrát jsme vyhráli, což je super. Určitě mi to do budoucna pomůže. Teď se soustředím, abych se v týmu co nejlíp usadil a postupnými kroky si vybojoval v brance pozici číslo jedna,“ dodává Kovář, který byl po zranění plzeňského Jindřicha Staňka dodatečně nominován do národního týmu.

Kovář: Věděl jsem, jakou budu mít pozici

V cestě mu však bude stát finský brankář narozený na Slovensku Lukas Hradecky. Třicetiletý gólman je dlouholetým kapitánem Leverkusenu a klubovou legendou, Kováře tak čeká náročný úkol. „Je to legenda klubu, ale taky už má svoje roky. Když na sobě budu pracovat, půjdu si postupně za tím snem, abych se dostal do brány, a na každém tréninku budu ukazovat, že jsem lepší než on, šance i v bundeslize přijde,“ doufá nadějný český brankář.

iZdroj fotografie: Manchester United

Přesto jde zatím vše podle plánu a Kovář zdůrazňuje, že přesun do Leverkusenu byl správným krokem. O místo mezi třemi tyčemi je připravený bojovat dlouhodobě. „Myslím, že tohle byl ten správný krok. Mám velkou motivaci se v budoucnu dostat do brány Leverkusenu, třeba v horizontu dvou let, kdy mi bude 25 let. Chytat za jeden z nejlepších klubů v Německu není podle mě úplně špatné. Věděl jsem, jakou budu mít pozici, ale udělám maximum, abych v bráně jednou stál,“ zakončil.

Patří Matěj Kovář mezi největší české brankářské naděje?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články