Eden Hazard se po roce trefil v dresu Realu Madrid, pomohl k výhře proti Huesce. Je šťastný, přiznal Zidane

Když Real Madrid loni v létě belgického záložníka přiváděl, očekávání byla veliká. Přecijen tehdy španělský velkoklub zaplatil za Edena Hazarda londýnské Chelsea přes 100 miliónů eur. Pod Zinedinem Zidanem však zatím svůj potenciál nenaplnil, přesto se možná obrací správným směrem. V utkání španělské nejvyšší soutěži proti Huesce parádní ranou otevřel skóre a gólem po 392 dvou dnech dopomohl k vítězství 4:1. „Hazard je šťastný a jeho spoluhráči jsou rádi za něj,“ prozradil po utkání Zidane.

Belgický středopolař se poprvé v sezóně ocitl v základní sestavě a bylo znát, že ze svého fotbalového umu nic nezapomněl. Huesca držela bezbrankový stav do 41. minuty, kdy se po se přihrávce Valverdeho Hazard dostal ke střele ze třiceti metrů a přesným projektilem poprvé překonal bezradného hostujícího brankáře. Úvodní branka Real nakopla a v závěru poločasu navýšil vedení po centru Lucase Karim Benzema.

Domácí vlétli i do druhého dějství a v 54. minutě slavili třetí trefu. Centr Benzemy proměnil v přízemní ránu Federico Valverde a slavil svůj třetí gól v aktuální sezóně. Huesce se podařilo snížit, v 73. minutě se po centru Rafaela Mira dostal za obranu David Ferreiro a překonal Courtoise. Utkání přesto skončilo rozdílem tří branek, v závěru dorazil balón do brány Karim Benzema.

„Dnešní výhrou jsme dokázali, že jsme v dobré formě. Jsme rádi za dobrý výsledek a v hlavě se již připravujeme na další zápas. Věřím, že se budeme ještě zlepšovat,“ zhodnocoval po utkání Valverde.

Kouč Realu Madrid pochválil po utkání zejména kanonýra Karima Benzemu, který se letos trefil popáté. „Nejsme překvapeni jeho výkonem,“ chválil francouzského útočníka. „Jsem šťastný, že dává góly. Není to jeho hlavní role v týmu, ale přesto je to pro něj důležité,“ dodal.

Zidane chválil i vystoupení Edena Hazarda. „Jsem šťastný z toho, co předvedl,“ řekl. „Minule odehrál dvacet minut, dneska o něco více. Víme, jakou má kvalitu. Dal důležitý gól, navíc ho nic nebolelo. Je šťastný a jeho spoluhráči jsou za něj rádi,“ dodal francouzský stratég. Sám Belgičan však slibuje, že z jeho strany mohou fanoušci očekávat ještě lepší výkony. „Byl to druhý zápas ve třech dnech, moje lepší výkony příjdou v nadcházejících utkáních,“ slibuje.