Dynamo našlo náhradu za Tomáše Sivoka. Vážím si toho, říká nová posila ze Slovenska

(zdroj: dynamocb.cz)

Jihočeský účastník nejvyšší soutěže získal kvalitní náhradu za odcházejícího stopera Tomáše Sivoka. Jako volný hráč, který naposledy působil ve slovenské Žilině, přichází Martin Králik. „Chci klubu co nejvíce pomoct. Už uplynulou sezonu jsem Dynamo sledoval a myslím si, že jako nováček si počínalo velice dobře. Doufám, že pomůžu k ještě lepším výkonům,“ věří petadvacetiletý stoper.

Králik, který před třemi lety odehrál utkání i za slovenskou reprezentaci bude vůbec poprvé nastupovat mimo svůj mateřský klub. „Ano, poprvé v seniorské kariéře budu hrát jinde. Těším se na to, mám velká očekávání, tak uvidíme, co z toho bude,“ řekl.

V českobudějovickém dresu se opět potká i s Lukášem Jánošíkem, který přišel právě ze Žiliny o měsíc dříve. „Debatovali jsme o tom, ptal jsem se ho, jaké jsou v Budějovicích podmínky. Zprávy jsem měl a klub mi doporučil,“ přiznal. „Nikdo z nás to nečekal. Ale už to nechci nijak řešit,“ dodává o likvidaci, která postihla slovenskou Žilinu. „Stalo se to, teď jsem v Budějovicích a koukám jenom před sebe,“ uvedl pro klubový web.

Králík (číslo 3) si vede míč. (zdroj: fortunaliga.sk)

Pětadvacetiletý Slovák má za sebou 182 startů napříč soutěžemi, zahrál si nejen slovenskou nejvyšší soutěž, ale i slovenský pohár a přidal i dva starty v kvalifikaci o Ligu Mistrů. Jak přiznává, česká Fortuna liga pro něj bude novou motivací. „Budu muset na sobě pracovat, abych se zlepšil, a doufám, že se nám všem bude dařit,“ řekl.

„Je těžké nahradit hráče jako je Tomáš Sivok. Budu se snažit, abych ze sebe vydal to nejlepší, ale až časem se ukáže, jak dobře si povedu. Vážím si toho, že si mě Dynamo vybralo na Tomášovo místo,“ dodal Králik.

Martin Králík (vlevo) v dresu Žiliny. (zdroj: fortunaliga.sk)

Boj o přežití v lize

Dynamo navíc čeká velmi těžký úkol. V nadcházejícím ročníku Fortuna ligy totiž sestupují do druhé nejvyšší soutěže hned tři mužštva a je téměř jasné, že Českobudějovičtí budou především bojovat o záchranu. Po odchodu nejlepšího střelcem mužstva Ivana Schranze do Jablonce konci kariéry zkušeného dua Ivo Táborský – Tomáš Sivok tak budou muset na přestupovém trhu získat ještě další kvalitní posily.