Měl jsem tam dvě střely, mohl jsem to trefit lépe, je přesvědčený Adam Hložek

Po remíze 0:0 v Moldavsku se na české fotbalové reprezentanty valí kritika ze všech stran. Co řekl po utkání Adam Hložek?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Bezbrankovou remízu s Moldavskem hodnotili kriticky trenér Jaroslav Šilhavý i stoper Jakub Brabec. Zklamání bezprostředně po utkání čišelo i z Adama Hložka. „Určitě nejsme spokojení. Chtěli jsme tady být za tři body. Je to pro nás ztráta. Chyběl tomu gól,“ řekl v rozhovoru pro ČT Sport hráč Leverkusenu.

Hrát po zemi? Problém

Už od prvních minut bylo zřejmé, že čeští reprezentanti nehrají v ideálním rozpoložení. „Nedařilo se jim nic. Ze začátku jsme měli problém dostat balon na zem. Terén byl těžký a soupeř byl dobře připravený. S postupem času jsme si něco vypracovávali, ale bylo to málo na první poločas,“ uvedl Adam Hložek. Jedinou velkou šanci první půle měl kapitán Tomáš Souček, který trefil břevno.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

To ale bylo vlastně jediné výraznější ohrožení domácí branky. „Hrozně jsme se na šance nadřeli, a když jsme se už do nich dostali, tak jsme to netrefili, jak jsme chtěli. Já jsem tam měl dvě střely, také jsem to mohl trefit líp. Bohužel takové zápasy jsou. Nesmíme věšet hlavu a připravit se na další zápas,“ podotkl Hložek.

Chyběl jen gól? Tak určitě

Po změně stran sice přišlo z české strany mírné zlepšení a Adam Hložek patřil mezi nejaktivnější hráče, přes hustý defenzivní val Moldavska se ale hosté neprosadili. Myslím si, že ve druhém poločase jsme začali hrát víc a nějaké šance jsme si vytvořili. Chyběl tomu ale gól. Snažili jsme se to dávat do halfbeků, abychom tam dostávali co nejvíce balonů. Já jsem se snažil seskakovat dolů pro míče a rozehrávat to do halfbeků a sypat to do vápna,“ popsal svou roli dvacetiletý útočník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články