Drogy a alkohol, ruští fotbalisté míří do vězení

i Foto: goal.com
                   

Českou společností v posledních týdnech rezonuje rozhodnutí soudu, které poslalo známého bouřliváka a bývalého vynikajícího stopera Tomáše Řepku do vězení. Když se ovšem podíváme na zahraniční scénu, zjistíme, že se nejedná o ojedinělý případ odsouzení známého sportovce. Podobný osud potkal také ruské fotbalisty Alexandra Kokorina a Pavla Mamajeva, kteří se v minulém roce dostali do potyčky s neznámým mužem. Toho bez jakéhokoli důvodu surově zbili a za to je čeká „odměna“ v podobě poměrně dlouhého pobytu za mřížemi. Během soudního procesu vyplynulo, že oba ruští hráči jednali pod vlivem alkoholu a drog. A nutno podotknout, že v otázkách výše svých trestů mohli dopadnout i mnohem hůř…

Blikanec dvou talentů ruského fotbalu a zasloužený trest

Jméno Alexandra Kokorina si jistě zapamatovala většina fanoušků Slavie, která se v rámci skupiny Evropské ligy utkala se Zenitem Petrohrad. Osmadvacetiletý útočník se stal katem českého týmu, když jedinou brankou v utkání rozhodl o výhře ruského celku 1:0. Na postup Slavie do další fáze to naštěstí nemělo žádný vliv. Radost fotbalisty v nejlepších letech ovšem netrvala příliš dlouho. Týden po zmíněném klání se totiž dostal do potyčky, kterou odhalily bezpečností kamery. Skupina výtržníků, v níž se ocitl právě Kokorin a záložník FK Krasnodaru Pavel Mamajev, na ulici surově zbila muže bez jakéhokoli důvodu.

Další nepřístojnosti skupina prováděla i v kavárně, kde je přihlížející několikrát napomínali kvůli hluku. I tento okamžik nakonec skončil napadením přihlížejících. Bohužel pro výtržníky se mezi poškozenými objevili také dva vysoce postavení ministerští úředníci, kteří se rozhodli nenechat incident bez povšimnutí. Kokorin i Mamajev tak stanuli před soudem, kterým jim vyměřil trest v podobě odnětí svobody na 18 a 17 měsíců (hrozilo jim sedm let). Kokorin má za sebou momentálně sedmiměsíční pobyt ve vazbě, takže pokud neuspěje s odvoláním, měl by být na svobodě v prosinci letošního roku.

V průběhu soudního řízení se dokonce zjistilo, že oba fotbalisté byli během incidentu pod vlivem alkoholu a také blíže nespecifikované drogy. K nepříjemné události se veřejně vyjádřil i ruský ministr sportu Pavel Kolobkov, který pronesl:

„Je smutné, když si mladí sportovci kvůli vlastní hlouposti ničí kariéru. Věřím, že se oba poučí z toho, co se stalo, a najdou v sobě sílu vrátit se k fotbalu. K tomu je potřeba udělat řadu věcí a získat zpět důvěru spoluhráčů.“

Co za sebou sportovci zanechávají?

Nebýt oné osudné říjnové noci, měli před sebou oba fotbalisté slibně rozjetou kariéru. Dařilo se jim i v ruské reprezentaci. Kokorin nastoupil do 48 mezinárodních utkání, Mamajev jich má na kontě 15. Tam už se ale nejspíš nikdy nepodívají, hrozí jim další trest od etické komise svazu v podobě zákazu hájit národní barvy a dokonce i kopat za týmy ruské ligy.

Foto: goal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články