Drinkwaterův paradox, za řízení pod vlivem alkoholu prospěšné práce a odebrání řidičáku

i Foto: brila.net
                   

I ve fotbalovém prostředí se občas vyskytnou situace, které na první pohled vyvolávají úsměv na tváři, ačkoli jejich pravý charakter rozhodně k smíchu není. O to se v poslední době postaral například záložník londýnské Chelsea Danny Drinkwater, jehož příjmení v nás sice vyvolává pocit, že jeho oblíbený nápoj je čistá voda z kohoutku, nicméně on sám si rád dopřeje i něco ostřejšího. Jeden z jeho nočních tahů po barech v Anglii rozhodně nedopadl podle představ, když se rozhodl v podnapilém stavu usednout za volant. A jak tomu v podobných případech bývá, řízení nakonec nezvládl a proto jej stihl zasloužený trest…

Neuvážené jednání skončilo (naštěstí) milosrdně

Veřejně známé osobnosti a zejména fotbalisté by měli jít příkladem mladým, kteří k nim vzhlížejí. Bohužel se toto nepsané pravidlo ne vždy potvrzuje. Drinkwater je jasným příkladem toho, co se s člověkem stane, když mu sláva a bohatství přerostou přes hlavu. Lidé si pak myslí, že jsou naprosto nedotknutelní a mohou dělat prakticky všechno, co se jim zamane.

Devětadvacetiletý rodák z Manchesteru a odchovanec United se 8. dubna tohoto roku zúčastnil jedné charitativní akce ve zmíněném velkoměstě. To se samozřejmě neobešlo bez nezanedbatelné dávky alkoholu, která mu ovšem nezabránila usednout za volant. Po několika ujetých kilometrech si zhoršená schopnost vnímat dění kolem vybrala svou daň, když fotbalista se svým luxusním range roverem narazil do zdi. Situace byla zarážející i proto, že s sebou do vozu přizval ještě dvě další osoby ženského pohlaví, které ohrozil na životě, a o kolemjdoucích, kteří se mu mohli připlést o cesty, nemluvě.

Nikdo naštěstí nebyl zraněn, což závažnost přečinu rozhodně nijak nesnižuje. Souhra událostí totiž mohla skončit i tragicky.

Drinkwaterův schytal velice mírný trest

Drinkwaterovým případem se zabýval soud ve Stockportu, který se rozhodl fotbalistu potrestat dvaceti měsíčním zákazem řízení. K tomu záložník vyfasoval ještě 70 hodin veřejně prospěšných prací, což je dle názoru většinové veřejnosti málo. Mistr Premiere League z roku 2016, kdy vystoupal na vrchol s podceňovaným Leicesterem, měl dopadnout mnohem hůř, aby byl pro ostatní celebrity příkladem, že podobné jednání nesmí být tolerováno.

Chabou útěchou pohoršeným lidem může být, že Drinkwater se nejspíš dlouhou dobu neobjeví v barvách národního výběru Anglie, kde si před třemi let střihl tři přátelská utkání. Jenže v současné konstelaci, kdy v Chelsea letošní sezónu ani jednou nenastoupil, to není nic překvapivého.

Čeští fotbaloví fanoušci přirovnávají „případ Drinkwater“ k plzeňskému Davidu Limberskému, který podobnou eskapádu předvedl v Praze před čtyřmi lety. Ten se k celé kauze ovšem postavil mnohem pohrdavěji než jeho britský následovník.

Foto: brila.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články