Anglický Manchester City má za sebou další důležité vítězství. Po brzkém vyloučení dokázali svěřenci Pepa Guardioly otočit kormidla utkání až v závěru a slaví vítězství 2:1 proti Fulhamu.

i Zdroj fotografie: Manchester City

Manchester City byl od úvodních minut tradičně aktivnější a odměnou mu byla velká šance. Po deseti minutách napřáhl z dálky Kevin De Bruyne a hostující brankář Bernd Leno měl plné ruce práce. O sedm minut později domácí již mohli slavit. Svou chladnokrevnost ve vápně ukázal Julian Álvarez a tvrdou ranou z úhlu otevřel skóre. Utkání ovlivnila situace v 26. minuty, kdy hbitého útočníka Fulhamu Harryho Wilsona zastavil ramenem Joao Cancelo.

Rozhodčí Darren England neváhal a nařídil pokutový kop, Cancelovo snažení navíc ocenil červenou kartou. Penaltu dokázal proměnit Andreas Pereira a vykřesal hostům naději na bodový zisk. Manchester City sice ve zbytku poločasu nadále dominoval, šance Jacka Grealishe nebo Manuela Akanjiho však další gól nepřinesly. Fulham ve druhé půli vsadil na pevnou obranu a protiútoky a jeho snažení se mu vyplácelo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Manchester City jen těžko překonával defenzivní val, do dobré šance se naopak dostal po hodině hry hostující Kenny Tete. Půlhodiny před koncem utkání se na hřiště dostal také Erling Haaland, který v minulých utkáních absentoval vinou zranění nohy. Norský kanonýr se nejprve v 70. minutě dostal do dobré šance a přestřelil, o čtyři minuty později pak slavil rozhodující branku po centru Kevina De Bruyneho. Neradoval se však dlouho, po přezkoumání videorozhodčím byla branka kvůli ofsajdovému postavení odvolána.

Guardiola: Musím před hráči smeknout

Drama na Emirates Stadium tak musely rozhodnout až závěrečné minuty. Kevina De Bruyneho nešikovným skluzem ve vápně srazil k zemi Antonee Robinson a rozhodčí po přezkoumání nařídil pokutový kop. Ten v páté minutě nastavení Haaland proměnil a zařídil Manchesteru City důležité tři body a bodový náskok nad druhým Arsenalem, klub z Londýna má však o zápas méně.

Bylo to neskutečné. Další ze skvělých momentů, které jsem tady v Manchesteru zažil a jsem šťastný, že se nám v závěru podařilo zvítězit a slavit s našimi fanoušky. Nevyhráli jsme dnes sice Premier League, ale ukázali jsme srdce,“ chválil své svěřence po utkání Pep Guardiola, „Po sedmi letech tady si občas říkám, jestli hráči stále mají chuť následovat mé myšlenky, ale musím před nimi smeknout. Stále touží po vítězství, ukazují charakter a jsem na ně velmi hrdý. Jen díky jejich výjimečnému přístupu jsme zvítězili,“ zakončil.

Získá Manchester City v letošním ročníku mistrovský titul?