Přišel, viděl, skóroval: Když dáte gól a celý stadion křičí vaše jméno, tak je to splněný sen, přiznal Ševčík

Poprvé nastoupil za áčko Sparty na Letné a domácí premiéru zvládl Michal Ševčík skvěle. Gólem přispěl k výhře 4:0 nad Českými Budějovicemi.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V áčku Sparty zatím Michal Ševčík dostal větší šanci jen v MOL Cupu, ve kterém nastoupil v základní sestavě. A gólem duel na hřišti Líšně rozhodl. Ve Fortuna lize zatím naskočil jen na pár minut v Liberci. V neděli ho trenér Priske poslal do zápasu v 60. minutě. Jedenadvacetiletý Ševčík darovanou půlhodinu využil náramně, prosadil se střelecky. „Jsem rád, že se mi povedlo dát gól hned v prvním utkání na Letné. Doufám, že minuty i góly budou přibývat,“ řekl po utkání pro oficiální web Sparty.

Splněný sen

Proti Českým Budějovicím se Ševčíkovi pravidelně daří. Proti Dynamu hrál potřetí (2x za Zbrojovku) a pokaždé skóroval. Na to ale před nástupem na hřiště nemyslel. „Věděl jsem, že je velká šance, že nastoupím, takže jsem přípravu nijak nepodcenil. Snažil jsem se koncentrovat, jako kdybych tam šel od začátku a vyplatilo se to,“ podotkl ofenzivní záložník, který umí hrát i na křídle.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

A jak viděl utkání, které ovládla Sparta 4:0? „Prvních patnáct minut to bylo takové oťukávání. Hodně jsme drželi balón, ale zároveň tam byly nějaké ztráty. Po prvním gólu už to bylo jen o tom, vyčkat si na správnou příležitost a pak toho využít,“ zmínil rodák z Třebíče. Při premiéře na Letné si náramně užil atmosféru, na tribuny dorazilo 16 537 diváků. „Je to úžasné, hráče to pohltí úplně neuvěřitelným způsobem. V momentě, kdy dáte gól a celý stadion křičí vaše jméno, tak je to splněný sen,“ dodal Ševčík, jehož výkon ocenil i trenér Brian Priske.

Měl by Michal Ševčík dostávat ve Spartě větší šanci? Koho by měl podle vás v sestavě nahradit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články