Dojemný příběh nemocného fanouška Capitals, který obletěl svět

i Foto: nbcsports.com

V zápase NHL mezi Carolinou Hurricanes a Washingtonem Capitals došlo i na slzy. Neměla je však na svědomí žádná událost na kluzišti, ale jeden z fanoušků na tribuně hostů. Svým sdělením na transparentu naprosto ohromil všechny hráče, mezi nimiž se nacházel také český rodák Jakub Vrána. Ten dojemnou situaci podtrhl ještě gestem, díky kterému se stal mužem zápasu nejen na ledové ploše, ale i mimo něj.

Ani zákeřná nemoc chlapci v návštěvě stadionu nezabránila

Malý fanoušek Capitols bojující s rakovinou chtěl za každou cenu vidět oblíbence v akci. Neváhal odložit dokonce ani důležitou léčbu, aby mohl podpořit svůj tým. Byl ochotný jet do 400 km vzdálené Caroliny. Tak se dá stručně popsat událost, které byli svědky všichni přítomní v PNC Aréně. Mladík už při rozcvičce třímal v rukou transparent, kterým poslal hráčům jasný vzkaz.

„Kvůli vám jsem odložil chemoterapii.“

Chlapce si jako první všiml kapitán Wastingtonu Tom Wilson a přes plexislo mu poslal svou hokejku. Radost v jeho očích se nedala slovy popsat, okamžitě si začal hokejku svého hrdiny prohlížet. Po utkání však klučina nakonec neodcházel jen s jednou, ale rovnou se dvěma hokejkami, protože jako druhý mu své náčiní daroval Jakub Vrána, který za gesto stejně jako jeho předchůdce sklidil potlesk obecenstva. Doufejme, že v sobě chlapec po tomto zážitku najde dostatek síly, aby zákeřné nemoci vzdoroval.

Washington událost korunoval výhrou

Jakub Vrána byl vyhlášen první hvězdou utkání, protože právě on vyrovnával na začátku třetí třetiny na 2:2, díky čemuž se Capitals nakonec podařilo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a v prodloužení nakonec soupeře udolat. Mladík tedy mohl odjet domů opravdu spokojený, protože kromě zisku cenných hokejek si jeho tým zajistil účast v play-off.