Dojatý Trpišovský po titulu promluvil o příchodu do Slavie, Michaelu Jordanovi i fanoušcích

Zdroj fotografie: Reuters

Čtyři kola před koncem si zajistila pražská Slavia mistrovský titul. Jak prohlásil kouč sešívaných Jindřich Trpišovský, pro kterého jde o třetí triumf v domácí soutěži v řadě, titul měl v hlavě každý den.

Když jsme šli do Slavie, strašně jsem si přál získat se Slavií nějakou trofej. Hned za půl roku se nám podařilo udělat pohár, což byl velký úspěch, patřil ale i předchozímu realizačnímu týmu. Pak se nám podařilo získat a posléze zopakovat titul,“ prohlásil Trpišovský, který přiznal, že jej motivoval i seriál The Last Dance, ve kterém Michael Jordan mluvil o své tužbě třetího titulu v řadě.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Když jsme byli v karanténě na hotelu, viděli jsme seriál o Jordanovi, který dosáhl všeho možného, šlo mu ale o jednu jedinou věc, tři tituly v řadě, a měl poslední šanci si na ni sáhnout,“ prohlásil pro slavia.cz. „Viděli jsme to v srpnu, od té doby jsem to měl v hlavě každý den, apeloval jsem i na vedení ohledně příchodu Alexe Baha a odložení odchodů některých hráčů,“ dodal bývalý kouč Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov.

Zároveň přiznal, že o udržení kádru i pro jarní část rozhodlo vyhrané derby pražských S. „Využil jsem slabší chvilky pana Tvrdíka, když jsme byli v kabině po derby, které jsme vyhráli 3:0, a on mi slíbil, že nám v zimě nikoho neprodá. Celkově jsem hrozně šťastný, asi si ale ještě úplně neuvědomuji, jak výjimečná věc je získat tři tituly v řadě v našich podmínkách,“ prohlásil pětačtyřicetiletý kouč.

Zdroj fotografie: Reuters

„Nejtěžší byla obměna kádru, je skvělé, že jsme dokázali udržet výkonnost. Jsem moc hrdý na lidi, kteří se na tom podíleli, mám obrovskou radost za ně a fanoušky. Deset procent kapacity stadionu mi udělalo strašnou radost, byla skvělá kulisa, skvělý zážitek,“ dodal na tiskové konferenci po utkání po utkání proti Viktorii Plzeň, které sešívaní pěti brankami ovládli.

Zároveň tak pokračuje i nejdelší série neporazitelnosti v historii českého fotbalu. „Proti Plzni jsme si splnili druhý úkol z pěti, které jsme si dali. Člověk si myslí, že je celou sezonu pod tlakem z výsledku, pak má titul, a zase je tady věc s rekordem. Máme třicet kol bez porážky, tak to už chceme dotáhnout. Sezona byla svým způsobem unikátní, tak by bylo dobré to dotáhnout do konce,“ zakončil Trpišovský.