Dočkal otevřeně: Fotbal mi nechybí, Sparta měla být můj poslední klub. Co dělá nyní?

Uplynul více než rok konce jeho bohaté kariéry v dresu pražské Sparty. Čemu se Bořek Dočkal věnuje nyní a nelituje svého konce?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pro řadu příznivců i expertů šlo o velké překvapení, když se před rokem třiatřicetiletý Bořek Dočkal rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Kapitán pražské Sparty a dlouholetý reprezentant přesto po dlouhé době přiznává, že fotbal mu nechybí. „Je to až s podivem, protože odmalinka to byla moje největší záliba a koníček. Nedlouho potom, co jsem ukončil kariéru, jsem se šel podívat na Spartu. Nevěděl jsem, jak se budu cítit, ale potvrdilo se mi, že moje rozhodnutí skončit bylo správné. Udělal jsem to v pravý moment,“ prohlásil před časem pro REPRE Talk.

Odchovanec pražské Slavie, který si zahrál nejvyšší soutěž v Turecku, Norsku, Číně a Spojených státech zároveň podotknul, že svůj fotbalový konec měl dlouho promyšlený. „Kdybych se rozhodoval v emocích nebo kvůli nějakému jednomu momentu, pravděpodobnost, že bych toho později litoval, by asi byla vyšší. Ale tím, že jsem o tom přemýšlel dlouho, rozebíral to z různých úhlů a měl jsem v sobě zodpovězené všechny otázky, tak to bylo v pohodě. Ani na tom prvním zápase v roli diváka jsem neznejistěl,“ vzpomíná.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dlouholetý reprezentant přiznal, že konec kariéry ve sparťanském dresu jej lákal dlouhodobě. „Už když jsem se do Sparty vracel, tak jsem věděl, že to bude můj poslední klub. Protahovat si kariéru už by pro mě nebylo. Takhle jsem byl od začátku rozhodnutý,“ doplnil s tím, že chtěl naplnit tříletou smlouvu. „Tenhle můj pocit, že by to tak mělo být, postupně jen zesiloval,“ dodává středopolař, který má na svém kontě 43 reprezentačních startů.

Dočkal: Návrat k fotbalu? Musí to být promyšlené

Dnes se čtyřiatřicetiletý bývalý záložník věnuje mimofotbalovým záležitostem. „Hodně sportuju, snažím se trávit čas s rodinou a prožít s dětmi jejich dětství. Taky hodně cestujeme. Jsem v životní fázi, kdy se snažím dělat jen věci, které mě baví,“ uvedl a podotknul, že zatím necítí nutkání vrátit se k fotbalu. „Na to všechno mám čas. Když jednou nějaké rozhodnutí udělám, tak bych to chtěl mít přesně rozmyšlené. Nechci jít do něčeho jen tak,“ zdůrazňuje.

Přesto je podle něj pravděpodobné, že dřív nebo později opět do fotbalového prostředí zavítá. „Není na světě moc věcí, které by mě bavily víc než fotbal. Myslím, že alespoň částečně mám předpoklady pro to, abych v některých věcech mohl fotbalu něco vrátit. Ale zatím to tak úplně necítím, takže se věnuju mimo fotbalovým věcem, které mě baví taky. Každopádně pravděpodobnost, že jednou mě to začne táhnout zpátky, tam je,“ zakončil pro REPRE Talk.

Jak vzpomínáte na fotbalové umění Bořka Dočkala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články