Pražská Slavia zlákala další zahraniční posilu

Vedení pražské Slavie pokračuje v zimních nákupech. Do Edenu míří třiadvacetiletý pravý obránce se zkušenostmi z Itálie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Příchod čtvrté zahraniční posily hlásí pražská Slavia. Po norském záložníkovi Christosi Zafeirisovi, nigerijském stoperovi Igohu Ogbuovi a senegalském záložníkovi Babacaru Sym však lovila tentokrát nedaleko. Červenobílý dres bude v budoucnu oblékat třiadvacetiletý pravý obránce Michal Tomič, který přichází ze Slovácka. Bývalý slovenský mládežnický reprezentant bude do konce ročníku sbírat herní vytížení na hostování v Mladé Boleslavi.

Podle sportovního ředitele Jiřího Bílka je přesun výhodný pro všechny strany. „Naskytla se příležitost získat zajímavého perspektivního hráče před koncem smlouvy. Aby měl Michal herní praxi, stráví první půlrok na hostování v Mladé Boleslavi. Doufáme, že naváže na svůj zdařilý podzim ve Slovácku, kde podával výborné výkony na domácí scéně i v Konferenční lize. A od léta si vybojuje místo v kádru Slavie,“ uvedl na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sám Tomič po přestupu přiznal, že na šanci prosadit se v Edenu se těší. „Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být. Jsem za to velmi vděčný,“ přiznal bývalý hráč Žiliny, který v mládežnickém dresu hájil barvy italské Sampdorie Janov. Slovenský pravonohý univerzál si přesto uvědomuje, že cesta do základní sestavy prvního týmu je dlouhá.

Tomič: Postupnými kroky chci být platným hráčem pro Slavii

Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie,“ doplnil s tím, že angažmá u sešívaných mu doporučil jeho bývalý spoluhráč Václav Jurečka. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, jak je to náročné. O něčem jiném, než tomu bylo na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych byl pro Slavii platným hráčem a mohl oblékat sešívaný dres,“ míní Tomič, který v nejvyšší soutěži odehrál 54 utkání.

Se Slováckem loni získal český pohár, na podzim si zahrál i Evropskou konferenční ligu. Nyní by rád na pohárové působení navázal ve Slavii. „Ve Slavii jsou cíle jedině ty nejvyšší. Doufám, že v letošní sezoně se vyhraje pohár a k tomu obsadí první místo v lize, aby byla otevřená cesta do Ligy mistrů nebo Evropské ligy,“ doufá Tomič po podpisu smlouvy do léta 2026.

Je Tomič vhodnou posilou pro Slavii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy