Do konce sezóny máme pět cílů, prohlásil kouč Slavie Trpišovský

Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Slavia se krok po kroku přibližuje mistrovskému titulu. K jistotě titulu sešívaným stačí porazit v nadcházejícím kole Bohemians a šest kol před koncem soutěže získají třetí titul v řadě. 

Kouč Jindřich Trpišovský po vítězném utkání ve Zlíně srovnával současnou situaci s předchozími ročníky, kdy Slavia musela bojoval o cenný triumf do posledních kol. „Oproti oběma rokům zpátky je to příjemné. Jsme šest kol před koncem a máme šest pokusů na to to proměnit. Pro nás se jedná o komfortní a příjemnou situaci, logicky bychom to chtěli proměnit co nejdříve, abychom měli klid do zbytku sezony,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Zároveň však nastínil, že úloha sešívaných není jen dokončit souboj o titul. „Máme hodně cílů, nechci všechny prozrazovat, krále střelců a dalších pět cílů, které jsme si dali s týmem po zápase s Arsenalem. Napřed ale musíme zvládnout týmové příčky, pak až myslíme na individuální trofeje, jakou měl třeba minulý rok Petar. Máme nějaké koníky, uvidíme, jak se o to poperou, snad to nebudou brát na sebe a nebudou zbytečně střílet z pětatřiceti metrů,“ dodal.

Trpišovského zároveň láká překonání pětasedmdesát let starého rekordu neporazitelnosti, který byl ve středu vyrovnán. Sešívaní v domácí soutěži neprohráli čtyřicetkrát za sebou a k zápisu do historických statistik jim chybí jedna neprohra. V případě vítězství v Ďolíčku by tak červenobílí mohli nejen získat titul, ale vstoupit i do dějin českého fotbalu.

Zdroj fotografie: Reuters

Musím říct, že jsme na to mysleli hodně. Být jeden zápas od překonání historického rekordu československého fotbalu, který je starý přes sedmdesát let, samo o sobě ukazuje, jak těžké je na něco takového dosáhnout. Jsem rád, že jsme historické maximum vyrovnali, rekordy jsou ale od toho, aby se překonávaly,“ dodal pro slavia.cz.

„Jde o to laťku stále zvyšovat, chceme Slavii dostat na první místo. Jedeme na Bohemku, která v úterý vyhrála 4:1 venku a hraje se v prostředí, které nám nevyhovuje. Máme ale jedinečnou šanci překonat jeden z nejhodnotnějších týmových rekordů, který může být,“ zakončil bývalý kouč Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov k nedělnímu klání.