Diamant Samek. Kouč Slavie Trpišovský promluvil o zahraničních nabídkách za sedmnáctiletý talent – SportyŽivě

Diamant Samek. Kouč Slavie Trpišovský promluvil o zahraničních nabídkách za sedmnáctiletý talent

Teprve v únoru oslavil sedmnácté narozeniny, přesto mladý záložník Daniel Samek patří k nejvýraznějším hráčům pražské Slavie na startu nového ročníku.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Tři domácí ligové duely, tři branky. Sedmnáctiletý klenot pražské Slavie Daniel Samek se prosadil i proti nováčkovi z Hradce Králové a dopomohl k vítězství 4:1. „Je to pravda, potřetí po sobě jsem dal gól v Edenu. Asi to tu mám rád a sedí mi to tady. Jsem rád za to, že mi to tam padá a budu pracovat, aby to tam padalo dál,“ prohlásil po utkání pro klubový web Samek, o nějž má podle trenéra Jindřicha Trpišovského zájem řada zahraničních klubů.
Dan Samek tady má pár startů, přesto už na něj je velká poptávka ze zahraničí. Každý hledá hráče na tenhle post, jakmile se nějaký objeví, je o něho okamžitě velký zájem. U Sama bychom potřebovali přehodit brány z jihu na sever, protože góly zatím dává pouze na jižní bránu,“ uvedl s úsměvem Trpišovský, který přitom debutoval v červenobílém dresu teprve na konci května.


iZdroj fotografie: Reuters

Podle informací deníku Sport má o Samka zájem italská Boloňa, která připravuje nabídku ve výši 2,5 milionů eur, tedy zhruba 65 milionů korun. Agent mladého talentu Martin Hrdlička prozradil, že se nejedná o jediného zájemce z apeninského poloostrova. Přesto je přestup v nadcházejících měsících značně nepravděpodobný a hráč tak zůstane v kádru Jindřicha Trpišovského.

Při útoku v té defenzivní činnosti nemůže být úplně stoprocentní, zase nám ale dává velkou variabilitu v rozehrávce, skvělé přebírání míče a rozhodování,“ dodal Trpišovský, který chválil i Samkův výkon proti Hradci Králové. „V první půli rozjel snad všechny naše nebezpečné akce, Kuchtovi dával gól do finále. Je to o rotaci, až se do středu vrátí Holeš nebo Hromada, může hrát o něco výše, nebo třeba i úplně nahoře,“ míní.

Přesto podle něj zůstává sedmnáctiletý záložník stále pokorný. „Čísla má na svůj věk obdivuhodná, v té konkurenci za do dobře vzal. Je to ale chytrý kluk a ví i o těch negativech, na kterých je třeba pracovat,“ dodává s tím, že Samek by mohl postupně zaujmout roli, kterou zastávali Alex Král nebo Tomáš Souček. „Nadstandardního hráče v ose hřiště chce mít každý, hodně špatně se takový nahrazuje,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha, iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1000 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit