De Ligt opustí Ajax, kam zamíří? Rozhodnou peníze

i Foto: edition.cnn.com
                   

Kapitán amsterodamského celku Matthijs De Ligt je v posledních dnech na přestupovém trhu opravdu horkým zbožím. Nadějného obránce by do svých řad rádo zlákalo hned několik předních evropských klubů. S lukrativními nabídkami přispěchala také Barcelona či Manchester United. Sám fotbalista již v minulosti vyjádřil přání zahrát si v katalánském gigantovi, jenže proti těmto plánům stojí manažer De Ligta Mino Raniola, který dovedl do zdárného cíle už několik velkých přestupů. Kam tedy vycházející hvězda nakonec zamíří?

Mládí vpřed aneb De Ligtova cesta snů

Mladík z Nizozemska zvládl v devatenácti letech dokázat více než někteří sportovci za celou svou kariéru. Ve svém útlém věku pravidelně nastupuje v barvách Ajaxu Amsterdam s kapitánskou páskou na paži. Za sebou má momentálně 75 ligových startů a dalších 15 jich přidal v seniorském národním výběru. Mezi fotbalovými odborníky i širokou veřejností je považován za jednoho z nejtalentovanějších středních obránců současnosti, což dokázal stále se zvyšující kvalitou v průběhu posledních dvou sezón.

Právě De Ligt má lví podíl na úspěších Ajaxu jak na domácí půdě, tak v prestižní Lize mistrů, kde se jako zázrakem posouvají stále vzhůru a pokud jim štěstí bude přát i nadále, mohli by se ve finálovém klání poprat o zisk cenné trofeje. Pro klub by se jednalo o historický počin. Mladý kapitán má před sebou zářnou budoucnost a pokud by se mu skutečně podařilo stanout na vrcholu Champions League, jeho tržní cena by i nadále rostla.

Přestup do velkého klubu je na spadnutí

Ačkoli by Ajax bezpochyby rád udržel talentovaného odchovance ve svým řadách, určitě se mu to v nadcházejícím přestupovém období nepodaří. I jeho současný trenér Erik ten Hag je přesvědčený o tom, že se svým kapitánem nadále nemůže počítat. V posledních měsících se nejvíce hovořilo o zájmu Barcelony, která se nedávno domluvila i s fotbalistovým spoluhráčem Frenkiem De Jongem. De Ligt by se rád objevil po boku Lionella Messiho nebo Kevina-Prince Boatenga. Bohužel mu v cestě stojí manažer Mino Raniola. Ten by prý hráče rád poslal do Juventusu Turín, Bayernu Mnichov nebo Manchesteru United. Proč?

Za vším samozřejmě stojí peníze. Barcelona je sice jedním z nejbohatších klubů současnosti, nicméně za De Ligta nabízí mnohem méně než zmíněné trio. Největší šanci má podle dostupných informací anglický celek United, protože právě s nimi má Raniola bohatou obchodní historii. Vzpomeňme například příchod Paula Pogby, za nějž zkušený manažer vytěžil téměř tři čtvrtě miliardy korun.

Aktuální cena De Ligta se pohybuje na hranici 70 milionů eur, což je v přepočtu téměř 1,8 miliardy korun. Dá se předpokládat, že jeho tržní hodnota do konce ročníku ještě stoupne. Jak moc si na něm Raniola tedy namastí kapsy? Necháme se překvapit.

Foto: edition.cnn.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články