David Moberg Karlsson vynechal derby, musel do porodnice

i Foto: old.allsvenskan.se

Nedělní utkání mezi Spartou a Slavií skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Do základní sestavy letenského celku poprvé pod novým trenérem Václavem Kotalem nenastoupil švédský záložník David Moberg Karlsson, jenž měl v té době jiné (a mnohem příjemnější) povinnosti. S manželkou totiž zamířil do rodné země, kde vyhlížel narození druhého potomka. Malý Colin se těší dobrému zdraví a pokud všechno půjde hladce, fotbalista se v průběhu tohoto týdne připojí k týmu a nacházející duel s Viktorií Plzeň si nenechá ujít.

Pražské derby přineslo zajímavou podívanou

Diváci, kteří si v průběhu nedělního odpoledne našli cestu do Edenu, si museli přijít na své. Duel dvou nesmiřitelných rivalů nabídl velké množství osobních soubojů, ostrých zákroků na hranici pravidel a mnoho dalších emotivním momentů, které ale na druhou stranu převažovaly nad fotbalem jako takovým.

K první změně stavu na výsledkové tabuli mohlo dojít na začátku 58. minuty, kdy Benjamin Tetteh prošel obranným pásmem Slavie jako nůž máslem a po střetu s Ladislavem Takácsem, který s sebou k zemi strhl i brankáře Ondřeje Koláře, pohodlně zavěsil mezi tři tyče. Radost v sektoru hostů byla v daný moment obrovská, nicméně netrvala dlouho. Rozhodčí si vyžádal přezkoumání u videa a nakonec usoudil, že si útočník z Ghany pomohl nedovoleným zákrokem. O dvaadvacet minut však sparťanský střelec zvedal ruce nad hlavu podruhé a tentokrát už mu zářez z pažby nikdo nevymazal.

Do konce zápasu zbývalo pouhých deset minut a Sparta si pohodlně kráčela pro tři body. V samotném závěru však domácím vrátil naděje střídající Peter Musa, jenž hlavičkou přesně naskočil na centr Bořila a Jindřichu Trpišovskému naznačil, že si zaslouží místo v základní sestavě. Utkání tedy skončilo smírem.

David Moberg Karlsson chyběl z rodinných důvodů

Sparta po změně hlavního trenéra konečně ožila a připsala si již druhou ligovou remízu v řadě. Zisk jednoho bodu je o to cennější, že Václav Kotal do zápasu nemohl počítat se švédským záložníkem Davidem Mobergem Karlssonem, který musel z rodinných důvodů vycestovat do rodné země. Manželka pětadvacetiletého fotbalisty totiž porodila druhého syna Colina a pyšný otec u této radostné události samozřejmě nesměl chybět.

Karlsson se s příchodem Kotala napevno usadil v základní sestavě letenských a jeho absence byla proklatě znát. Fanoušci však mohou být naprosto klidní, na oficiálním instagramovém profilu Sparty se objevila fotografie novopečených rodičů s gratulací, ale také příslibem, že do dalšího ligového klání proti Viktorii Plzeň už budou řady opět kompletní:

„Gratulujeme Davidovi k narození syna Colina a přejeme spoustu krásných společných chvil s rodinou. A v neděli už zase na hřišti!“