David Luiz vypil pohár hořkosti až do dna

Foto: metro.co.uk

Tak na tento zápas asi dlouho nezapomene. Brazilský obránce David Luiz se vrátil na stadion, jenž byl ještě před rokem jeho druhým domovem. V barvách londýnské Chelsea dosáhl na řadu úspěchů včetně prvenství v Lize mistrů, dvou skalpů Evropské ligy či titulu mistra Premier League. Jenže přestup k městskému rivalu se stejně jako kdekoli jinde prostě neodpouští. Jako hvězda kanonýrů si vyslechl několik peprných chorálů tribun a na hřišti se navíc moc dlouho neohřál. Po 25 minutách odcházel do sprch vinou červené karty.

Návrat, který si fotbalista zřejmě nepředstavoval

Dvaatřicetiletý David Luiz strávil ve službách Chelsea dlouhých šest let, které proložil dvouletým působením ve francouzské Paris Saint-Germain. Tento krok mu však fanoušci ještě dokázali odpustit. Ale aby se před právě probíhající sezónou přesunul do Arsenalu? To je něco, co leží v žaludku nejednomu příznivci „Blues“. Když se rodák z Diademy vrátil na místo, které ještě před rokem považoval za domov, dostal to od zaplněných tribun náležitě sežrat.

Velká část diváků na Davida Luize pískala pokaždé, když přišel do kontaktu s míčem. Fotbalista, jenž se netají svou vírou v Boha, na sobě samozřejmě nedal nic znát, ačkoli emoce v něm určitě pulzovaly. Svědomitě se staral o své obranné povinnosti a nutno podotknout, že mimo to zvládal hasit i potíže, které způsobily jeho spoluhráči. Osudová chyba ovšem přišla už po pětadvaceti minutách hry.

Druhý ze dvojice stoperů Shkodran Mustafi totiž předvedl kolosální hrubku, když jeho nedůraznou přihrávku vystihl mladičký Tammy Abraham, který se míče bleskurychle ujal a pelášil směrem k brankáři hostů. Bernd Leno mu nepovedeným vyběhnutím navíc otevřel cestu a útočník mohl v pohodlně zavěsit do prázdné branky. David Luiz po protihráči na poslední chvíli sáhl a aby toho nebylo málo, připojil ještě skluz. Gólu sice zabránil, avšak o červené kartě nikdo nemohl pochybovat.

David Luiz vede tabulky Premier League

Brazilský stoper se v současnosti hřeje na samotné špičce statistik v rámci celé Premier League. Na druhou stranu by ovšem v této disciplíně určitě rád nepřenechal prvenství někomu jinému. Kvůli jeho zákrokům byla totiž odpískána již třetí penalta v této sezóně. Bývalý hráč Arsenalu Martin Keown, jenž byl hostem televizního studia, se však kučeravého fotbalisty zastal:

„Luiz sice musel odejít do sprch, ale já s ním plně soucítím. Mustafi je chodící chyba, která jen čeká, až za něj práci odvedou druzí. V základní sestavě nemá co dělat. Ta červená karta však byla jasná.“

Na úplný závěr se ještě zastavíme u situace, která provázela Luizovo loučení se stadionem. Když totiž předvedl onen zákrok za hranicí pravidel a rozhodčí mu zcela po právu udělil červenou kartu, sesypal se na něj pískot a posměch tribun mnohonásobně hlasitější než předtím. Fanoušci si ze své bývalé ikony tropí legraci dokonce i na sociálních sítích.

Foto: metro.co.uk