Nervozita? Ani náhodou. David Jurásek v premiéře zazářil a po utkání promluvil o rivalitě mezi hráči Sparty a Slavie v národním týmu

V reprezentační premiéře David Jurásek zazářil. Jak prožíval debut a co řekl o rivalitě mezi hráči Sparty a Slavie v národním týmu?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Ve dvaadvaceti letech odehrál David Jurásek první zápas v národním týmu ve velkém stylu. O tom, že proti Polsku nastoupí v základní sestavě, věděl od středy a tuto informaci si nechal pro sebe. Do zápasu jsem neřekl ani rodičům, že budu hrát, abych byl v klidu,“ prohlásil hráč pražské Slavie. V premiéře pak podal parádní výkon a na vítězství 3:1 se podílel asistencí na druhý gól. Zaslouženě byl vyhlášen hráčem zápasu.

David Jurásek: Povedl se mi celkem dobrý výkon

„Zatím to ještě vstřebávám. I když teď už si to spíš užívám, protože vím, co se nám povedlo. Podařilo se nám porazit Poláky a povedl se mi celkem dobrý výkon. Z toho mám určitě radost,“ uvedl David Jurásek v rozhovoru s novináři. Nervozita ho v debutu nesvazovala, pomohlo mu i to, že se hrálo v Edenu, kde hraje své domácí zápasy Slavia. „Celý stadion mám rád. Přišlo hodně fanoušků a celý zápas nás podporovali, což taky hodně pomohlo. O to to bylo hezčí,“ podotkl Jurásek.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Na levé straně spolupracoval hlavně se stoperem Ladislavem Krejčím mladším. Jak fungovala spolupráce sparťana se slávistou? Hodně jsme si vyhověli. Dost jsme na sebe mluvili a pomáhali si, kde kdo měl být. Z tohoto pohledu nám to dost pomohlo,“ popsal fungování na hřišti David Jurásek, který se s Krejčím zná z působení v Brně.

Klubová rivalita v reprezentaci?

Klubovou rivalitu v národním týmu oba hodili za hlavu. „S Láďou to máme nastavené tak, že máme neutrální zónu v Brně, kde se potkáváme se společnými kamarády. V Praze si během sezony nic nedarujeme, tam rivalita je. Teď v reprezentaci jsme opět na neutrální půdě,“ řekl Jurásek. Z pozice levého wingbeka skvěle nahrál na gól dalšímu hráči Sparty Tomáši Čvančarovi.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Mezi zástupci obou pražských „S“ podle jeho slov v národním týmu není žádné napětí. „Tahle rivalita se tady neřeší. Samozřejmě se třeba popichujeme na hotelu, ale v zápase jsme všichni spoluhráči, kamarádi. To se vůbec v zápase neřeší. Teď po zápase to můžeme rozebrat,“ zmínil David Jurásek. V pondělí čeká českou reprezentaci další zápas kvalifikace na EURO v Moldavsku.

Tři body z Moldavska

„Máme se od čeho odpíchnout. Musíme na tenhle výkon navázat i v dalších zápasech. Tři body z Moldavska jsou jasný cíl, musíme to zvládnout. Mužstvo je složené z hodně zkušených borců, takže s tím nikdo problém mít nebude. Všichni si uvědomují, o co se hraje. Půjdeme do zápasu s čistým štítem. Pojedeme tam uvolněnější, bude to pro nás příjemnější,“ dodal David Jurásek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund